بخشی از بازارهای شهرستان باشت تعطیل می شود

چکیده: گچساران-ایرنا- فرماندار باشت با اشاره به قرمز شدن وضعیت بیماری کرونا در این شهرستان گفت: فعالیت مشاغل گروه های دوم تا چهارم در بازارهای این شهرستان از فردا یکم اردیبهشت ممنوع است.

سید مسعود حسینی روز سه شنبه در حاشیه نشست اضطراری مقابله با کرونا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس تصمیم ستاد کرونا از فردا تنها اصناف ضروری مانند سوپرمارکت ها، نانوایی ها، قصابی ها، مرغ فروشی ها و میوه فروشی ها در باشت اجازه فعالیت دارند.

وی ابراز داشت: همچنین به جز مشاغلی مانند مراکز بهداشتی درمانی، اورژانس ها، مراکز امنیتی، مراکز اداری و خدماتی و داروخانه بقیه مشاغل تا اطلاع ثانوی تعطیل می شود.

وی بیان کرد: دستگاه های اجرایی روزانه از بازارهای شهرهای باشت و بوستان بازدید و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

فرماندار باشت تصریح کرد:از اسفند سال گذشته تاکنون یکهزار و ۵۲۰ فرد آلوده به ویروس کرونا در این شهرستان شناسایی شده که از این تعداد ۲۴۳ نفر هم اکنون  با ویروس درگیر و در حال مراقبت هستند.

رییس شبکه بهداشت و درمان باشت نیز گفت: در ۱۴ ماه گذشته ۱۲ نفر بر اثر بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان جان خود را از دست داده اند که از این تعداد ۱۱ نفر بیمار زمینه ای داشته اند.

آرش حسنی عنوان کرد: در این مدت هشت هزار و ۲۴۴تست ویروس کرونا در باشت انجام شده است.

وی تاکید کرد:۵۲ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در باشت مردان و ۴۸ درصد بانوان بوده اند که ناچار بودن مردان برای خروج از خانه از دلایل مهم بالا بودن تعداد آنان است.

حسنی در مورد روند تزریق واکسن برای مقابله با ویروس کرونا در باشت نیز تاکید کرد: واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان در چند روز آینده به اتمام می رسد.

وی ابراز داشت:پاکبانان، بیماران خاص و سالمندان در اولویت های اصلی دریافت واکسن ویروس کرونا هستند.

دادستان باشت نیز گفت: با صاحبان مشاغل دوم تا چهارم که در این شهرستان بر خلاف قانون اقدام به فعالیت کنند به شدت برخورد خواهد شد.

سید علی حسن رجایی مفرد اضافه کرد: با فعالان مشاغل گروه نخست که مراقبت های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را رعایت نکنند نیز برخورد خواهد شد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.