۲۵۰۰ سی سختی برای دریافت وام ساخت مسکن به بانک ها معرفی شدند

چکیده: یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از مردم شهر زلزله زده سی سخت مرکز شهرستان دنا برای دریافت تسهیلات ساخت مسکن به بانک های عامل این استان معرفی شده اند.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، حسین کلانتری روز سه شنبه در بازدید از شهر زلزله زده سی سخت اظهار داشت: ۴۵۰ نفر از این تعداد تاکنون با بانک های عامل کهگیلویه و بویراحمد قرارداد منعقد کرده اند و ساخت ۲۴۰ واحد مسکونی نیز در سی سخت آغاز شده که تا اواخر تیرماه پایان می یابد.

وی افزود: آواربرداری ۸۰۰ واحد مسکونی تخریبی در شهر زلزله زده سی سخت به مراحل پایانی خود رسیده و باید ساخت و سازها نیز با سرعت و دقت انجام شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: صدور مجوزها، پروانه ساخت و طی مراحل اعطای تسهیلات به مردم زلزله زده شهر سی سخت شتاب می گیرد.

کلانتری عنوان کرد: دولت امتیازات ویژه و مناسبی برای ساخت واحدهای مسکونی در شهر زلزله زده سی سخت در نظر گرفته و باید به نحو مطلوب از این ظرفیت استفاده شود.

وی ابراز داشت: باید با حمایت همه جانبه دولت، تلاش مدیران اجرایی و نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد و همت مردم این استان شهر زلزله زده سی سخت هر چه سریعتر ساخته شود.

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد که این زلزله در عمق هشت کیلومتری زمین اتفاق افتاده است.

بر اساس این گزارش زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌ سخت، ۱۹ کیلومتری کمه استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.