رقابت ۴۴۷۱ نامزد انتخابات شوراهای روستا در کهگیلویه و بویراحمد قطعی شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد گفت: رقابت چهار هزار و ۴۷۱ نامزد انتخابات شوراهای اسلامی روستا در این استان در روز ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ قطعی شد.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، فتاح محمدی روز دوشنبه در نشست مسؤولان کمیته های ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: ۹۰ درصد این تعداد نامزد انتخابات شوراهای اسلامی روستا در استان مرد، ۱۰ درصد زن، ۶ درصد جزو جامعه ایثارگری، ۲۰۵ نفر فرهنگی و ۱۳۶ نفر بازنشسته بوده و ۱۶ نفر نیز بالای ۷۵ سال سن دارند.

وی افزود: تعداد نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به دور گذشته افزایش ۱۳ درصدی دارد.

دبیر ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۸۳۹ روستای این استان اعضای شورای سه نفره داشته و تعداد اعضای شورای ۲۰ روستای استان نیز پنج نفره است.

محمدی عنوان کرد: ۱۴۴ نفر در شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر نام نویسی کرده اند که بیشترین آمار در این استان است.

وی ابراز داشت: نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر در کهگیلویه و بویراحمد برای تصاحب ۹۶ کرسی با یکدیگر به رقابت می پردازند.

محمدی گفت: ۱۵ درصد نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر در کهگیلویه و بویراحمد جزو جامعه ایثارگری بوده و ۱۰ درصد نیز سابقه نمایندگی شورا را دارند.

مسؤولان کمیته های ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد در این نشست آخرین اقدام های انجام شده در استان بر اساس برنامه زمان بندی شده ستاد انتخابات کشور را ارائه دادند.

جمعه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ و به ‌طور همزمان چهار انتخاباتِ شامل سیزدهمین دوره ریاست‌ جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌ دوره‌ ای مجلس شورای اسلامی و میان ‌دوره‌ ای مجلس خبرگان رهبری در کشور برگزار می شود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.