پویش آجرهای مهربانی در کهگیلویه وبویراحمد آغاز شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت:پویش «آجرهای مهربانی» همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان و با هدف ساخت مدرسه در استان آغاز شده است.

پیروز کرمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خیران نیک اندیش در کهگیلویه وبویراحمد  می‌توانند به منظور شرکت در این پویش با مراجعه به سامانه http://ajorbajor.ir/  و سامانه “مهر مدرسه” http://MehreMadrese.ir  با هر میزان آورده حتی به اندازه یک آجر در امر حسنه مدرسه‌سازی مشارکت داشته ‌باشند.

وی بیان کرد: داوطلبان پس از ورود به سامانه های مذکور استان کهگیلویه و بویراحمد را انتخاب کرده و بعد از  اهدای کمک های نقدی پوستری با عکس خود یا افراد خانواده خود دریافت می کنند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر برای توسعه مدارس در سال ۱۳۹۹ گفت: ۶ هزار و۸۵۶خیر این استان در این طرح برای ساخت،تجهیز و تعمیر فضاهای آموزشی مشارکت کردند.

کرمی اظهار داشت:این طرح که با هدف جلب مشارکت هر چه بیشتر مردم برای ساخت،  تعمیر و تجهیز فضاهای آموزشی اجرا شد منجر به افزایش ۱۰۸درصدی مشارکت خیران کهگیلویه وبویراحمد در سال گذشته نسبت به سال پیش شد.

وی بیان کرد: میزان تعهد خیران برای توسعه و بهبود فضای آموزشی در استان که در سال ۱۳۹۸ ، ۱۰۴ میلیارد و ۴۵۷ میلیون ریال بود در سال ۱۳۹۹ به ۲۱۷میلیارد و۶۷میلیون ریال رسید.

کرمی بایادآوری اینکه هم اکنون ۱۲۹ هزار و ۸۴۰ دانش آموز در ۲ هزار و ۲۰۲مدرسه کهگیلویه وبویراحمد مشغول تحصیل هستند تاکید کرد: با وجود تلاش های دولت در سال های اخیر اما دسترسی همه دانش آموزان به فضاهای آموزشی ایمن و استاندارد در استان نیازمند ادامه مشارکت خیران نیکوکار است.

مدیرکل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد:دولت دوازدهم ۵۰۶ کلاس درس در این استان با زیر بنای ۹۳ هزار متر مربع احداث ودراختیار آموزش وپرورش قرار داده است.

وی بیان کرد: این میزان فضای آموزشی با یکهزار و۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ساخته شده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.