شهر زلزله زده سی سخت صاحب فرهنگسرای جدید می شود

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهر زلزله زده سی سخت مرکز شهرستان دنا به زودی صاحب فرهنگسرای جدید با کاربری تخصصی در حوزه فرهنگ و هنر می شود.

محمدعلی پیرسبزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زمین برای ساخت فرهنگسرای سی سخت در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد و شهرداری این شهر قرار دارد.

وی افزود: بر همین اساس چند روز قبل نشستی با شهردار و جمعی از مسؤولان شهرداری سی سخت برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: زیرساخت های فرهنگی و  هنری شهر سی سخت با توجه به ظرفیت های چشمگیر فرهنگی و گردشگری آن چندان مناسب نیست و مستلزم نگاه ویژه خواهد بود.

پیرسبزی عنوان کرد: باید شهر سی سخت دارای امکانات و زیرساخت های فرهنگی و هنری مطلوب و مناسب باشد و به همین دلیل نیز لازم است یک فرهنگسرا در خور شأن و منزلت مردم آن ایجاد و راه اندازی شود.

وی ابراز داشت: مسؤولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد آماده حمایت لازم از هرگونه اقدام برای فراهم کردن زیرساخت های مطلوب و مناسب فرهنگی و هنری در شهر سی سخت هستند و از هیچ تلاش و اقدامی نیز دریغ نمی کنند.

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد که این زلزله در عمق هشت کیلومتری زمین اتفاق افتاده است.

بر اساس این گزارش زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌ سخت، ۱۹ کیلومتری کمه استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.