بنیاد برکت ٩٠میلیارد ریال در گچساران سرمایه‌گذاری کرد

چکیده: گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: بنیاد برکت برای اجرای طرح‌های اقتصادی سال گذشته در این شهرستان ٩٠ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرد که با پرداخت تسهیلات انجام شد.

علیرضا اتابک روز پنجشنبه در نشست کارگروه اشتغال گچساران افزود: این میزان تسهیلات به ٢۶٣ متقاضی روستایی برای ایجاد اشتغال پرداخت شد.

وی بیان کرد: بخشی از اقتصاد این شهرستان مبتنی بر کشاورزی و دامپروری می باشد و به همین دلیل ضروری است با حمایت های دولت و بنیاد برکت این اقتصاد شکوفا شود.

اتابک ادامه داد: این میزان تسهیلات به زنان سرپرست خانوار، متقاضیان بیکار یا افرادی که درآمد آنها زیر هفت میلیون ریال است پرداخت شد. 
فرماندار گچساران اظهار داست: ضروری است ظرفیت و پتانسیل روستاها شناسایی و برای تولید یا اشتغال اعتبار لازم به روستاها اختصاص یابد.
وی ادامه داد: بر اساس ظرفیت های موجود در روستاها طرح های اشتغالزایی در این مناطق اجرا شود. 
اتابک ابراز کرد: اجرای طرح ها محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در روستاها از مهمترین اهداف بنیاد برکت است.
وی با تأکید بر لزوم توسعه فرصت‌های شغلی با حفظ وضعیت موجود، گفت: افرادی دریافت کننده تسهیلات  باید هدفی جز ایجاد شغل نداشته باشند.

اتابک افزود: توسعه روستاها از مسیر اشتغالزایی و اعطای تسهیلات به جوانان جویای کار به منظور توانمندسازی اقتصادی اجتماعی روستاییان از اولویت‌های مهم دولت و بنیاد برکت است.
وی با بیان اینکه هدف اصلی طرح های اشتغالزایی روستایی باید پایداری شغل باشد، گفت: طرح های  بنیاد برکت در شهرستان باید کمک به اشتغال، توسعه روستاها و کمک به قشر آسیب دیده و محروم و کم درآمد را بدنبال داشته باشد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.