کهگیلویه و بویراحمد سخت ترین روزهای کرونایی را سپری می کند

چکیده: یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان هم اینک در حال سپری کردن سخت ترین روزهای کرونایی است که تا به حال تجربه کرده است و مردم باید کمک کنند تا شرایط از این سخت تر نشود.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، حسین کلانتری روز چهارشنبه در نشست استانی ستاد مقابله با کرونا در یاسوج اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا در سطح استان از میانگین کشوری بالاتر است اما نمونه گیری این استان از لحاظ میانگین نسبت به کشور بالاتر بوده و بیماریابی به صورت هدفمند در حال انجام است.

وی افزود: میزان تلفات ناشی از کرونا در این استان نسبت به کشور و حتی جهان بسیار پایین است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این استان در مرحله پیک دوم کروناست در حالی که دیگر استان ها وارد  پیک چهارم کرونا شده اند.

کلانتری ابراز داشت: به صراحت اعلام می کنم هر دستگاهی که در اجرای دستورالعمل های بهداشتی در سطح استان و یا شهرستان ها کوتاهی کند، برخورد قانونی خواهد شد.

وی ادامه داد: دهیاری ها محور مدیریت کرونا در روستاها هستند و باید با دقت بیشتری وارد عمل شوند و از برپایی هر گونه تجمعی ممانعت کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: ۶۱ هزار و ۷۳۷ نفر در اصناف مختلف در این استان به خاطر کوتاهی در رعایت پروتکل های بهداشتی و دیگر موارد مشابه تاکنون جریمه شده اند.

کلانتری گفت: به دنبال تشکیل پرونده و جریمه افراد نیستیم اما هنگامی که بی توجهی و سهل انگاری دیده شود برای جلوگیری از بحران باید تدبیر اندیشید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: شمار مبتلایان به کرونا در لنده و چرام به طور افسار گریخته در حال افزایش است.

محمد مهدی بانشی افزود: آرایشگاه های زنانه، باشگاه های ورزشی، مکان های عرضه گیاهان دارویی و … از نقاط پر خطر و آسیب زا در این شرایط هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.