انتخابات شوراهای اسلامی در ۵۰ روستای باشت برگزار می شود

چکیده: گچساران - ایرنا فرماندار باشت گفت: انتخابات شوراهای اسلامی در ۵۰ روستای بخش مرکزی و بوستان در این شهرستان روز بیست و هشتم خرداد امسال همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

سید مسعود حسینی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این انتخابات در ۳۲ روستای بخش بوستان و۱۸ روستای بخش مرکزی باشت انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی روستاها ۲۵ روستای بخش بوستان و ۱۱ روستای مرکزی مشمول برگزاری این انتخابات بودند تصریح کرد: ۱۴ حوزه به انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان باشت در این دوره افزوده شده است.

فرماندار باشت تاکید کرد: ۲۵۱ داوطلب شرکت در انتخابات روستاهای این شهرستان شده اند.

حسینی عنوان کرد:از این تعداد ۱۵۶ نفر برای ۳۲ روستای بخش بوستان و ۹۵ نفر برای ۱۸ روستای بخش مرکزی ثبت نام کرده اند.

وی تاکید کرد: شمار ثبت نام کنندگان انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای بخش بوستان ۴۰ درصد و بخش مرکزی ۵۰ درصد افزایش یافته است.

فرماندار باشت ابراز داشت: ۲۲ نفر از داوطلبان شوراهای اسلامی بخش بوستان و۱۴ نفر در بخش مرکزی این شهرستان بانوان هستند.

وی همچنین از ثبت نام ۴۴ نفر برای شرکت در انتخابات شهرهای باشت و بوستان خبر داد و اضافه کرد: یک نفر از داوطلبان انتخابات حوزه شهر انصراف داده است.

حسینی درباره روند بررسی صلاحیت های داوطلبان شورای شهرهای باشت و بوستان گفت: مدارک و سوابق این افراد در هیات اجرایی بررسی شده و هیچ کدام از داوطلبان از نظر مستندات یا سوء پیشینه مشکل نداشته اند و هم اکنون روند بررسی صلاحیت داوطلبان حوزه شهرهای این شهرستان در دست اجراست.

شهرستان ۲۲ هزار نفری باشت در جنوب شرقی کهگیلویه و بویراحمد ۱۲۰ روستا و آبادی دارای سکنه با ۱۴ هزار نفر جمعیت است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.