با نقض ‌کنندگان قرنطینه برخورد قانونی می شود

چکیده: یاسوج - ایرنا - استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی تا رسیدن به شرایط مطلوب کرونا اساس کار است ؛گفت: با نقض ‌کنندگان قرنطینه و شیو نامه های بهداشتی در استان برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، حسین کلانتری روز شنبه در نشست اضطراری ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا  اظهار داشت:  اجرای مقررات و مصوبات ستاد مدیریت مقابله با ویروس کرونا همکاری و هماهنگی همه دستگاه ها ضروری است.
وی بیان کرد: افرادی که تست آنها مثبت و قرنطینه را رعایت نمی ‌کنند به مراکز قانونی معرفی و مجازات می ‌شوند.
کلانتری با بیان اینکه برای جلوگیری از نقض شیوه نامه‌های بهداشتی باید همه به حالت اماده باش باشند افزود: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مهمترین راهکار کنترل شیوع بیماری، کاهش مرگ و میر و کنترل وضعیت کرونایی است.
وی بر اطلاع ‌رسانی و آگاهی بخشی شرایط ، نظارت و بازرسی های منظم و سازماندهی شده برای پرهیز از هرگونه سهل انگاری وعادی ‌انگاری در همه شهرها به خصوص شهرهای با رنگ بندی قرمز و نارنجی در استان تاکید کرد.
کلانتری موثرترین راه مقابله و مهار این بیماری را رعایت نکات بهداشتی، پرهیز از تجمع و تردد غیر ضروری و دورهمی‌ها بیان کرد و گفت: رعایت دقیق همه محدودیت ها از سوی مردم ضروری است.
وی اضافه کرد: برگزاری هرگونه تجمعی در استان تحت هرعنوانی در این شرایط ممنوع بوده و با برگزار کنندگان برخورد جدی و قانونی می شود.
استاندار بر سخت گیری بیشتر ترددها در ورودی شهرهای استان تاکید کرد و افزود: شرایط پیک کرونایی متفاوت و بالاترین میزان شیوع را نیز دارد.

کلانتری فعالیت و توجه بیشتر رسانه ها به این حوزه را ضروری دانست و اضافه کرد:  باید از ساده انگاری ها و کم توجهی ها در مقابله با کرونا پرهیز کرد.

استاندار به مسئله انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰، وضعیت زلزله زدگان سی سخت، شرایط سخت شیوع کرونا، مسئله امکانات و تامین کالاهای اساسی و در پیش بودن ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: باید با تلاش به دنبال راهکارهای نو جهت مقابله با شیوع بیماری کووید ۱۹ باشیم.

کلانتری اظهارکرد: مهمترین عامل جلوگیری از شیوع کرونا، ابتلا و مرگ و میرهای ناشی از کرونا  همراهی و همکاری بیش از پیش مردم است.

وی بیان کرد: نیاز است مردم با پرهیز از دورهمی ها، اجتماعات و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، تعطیلی اغلب فعالیت ها، با ماسک زدن و عدم خروج غیر ضرور از منزل زمینه شرایط عادی را فراهم کند.

تاکنون ۴۰ هزار و ۱۷۴ نفر در استان به کرونا مبتلا شده اند و روز به روز بر آمار مبتلایان به کرونا افزوده می شود.

هم اینک ۴۲۶ بیمار در بیمارستان های استان بستری بوده که از این تعداد ۱۱۱ نفر مبتلای قطعی و ۲۴ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

افزون بر ۱۵۷ هزار نفر از جمعیت استان و معادل ۲۲ درصد جمعیت استان تست کرونا داده اند.

همچنین در این مدت ۱۳ ماهه ۴۸۶ نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند و در فروردین ماه مرگ و میر بیماران کرونایی روند افزایشی داشته است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.