جهانگیری مصوبه اختصاص اعتبار خسارات زلزله کهگیلویه را ابلاغ کرد

چکیده: تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری مصوبه مربوط به اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از زلزله در استان کهگیلویه و بویراحمد را ابلاغ کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، اسحاق جهانگیری روز یکشنبه مصوبه مربوط به اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از زلزله در استان کهگیلویه و بویراحمد را ابلاغ کرد.

هیات وزیران در جلسه مورخ هجدهم فروردین ۱۴۰۰، با اختصاص مبلغ ۳۱۶ میلیارد و ۹۳۷ میلیون ریال اعتبار به صورت هزینه‌ای برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از زلزله در استان کهگیلویه و بویراحمد شامل کمک بلاعوض جهت احداث واحدهای مسکونی شهری و روستایی، کمک هزینه اسکان موقت واحدهای مسکونی شهری و روستایی، کمک بلاعوض بابت صدور پروانه جهت شهرداری‌ها و دهیاری ها و هزینه پشتیبانی و ارایه خدمات فنی و مدیریتی و آواربرداری، موافقت کرد.

همچنین با تصویب دولت، مبلغ ۵۴۸ میلیارد و یکصد میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت بانکی (با سود و کارمزد ۴ درصد در مناطق روستایی و ۵ درصد در مناطق شهری) به صورت ضمانت زنجیره‌ای جهت بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از زلزله در استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.