شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت

چکیده: یاسوج- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شمار قربانیان کرونا در استان افزایش یافته و با فوت ۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته این تعداد به ۴۸۳ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا ؛پرویز یزدان پناه روز پنجشنبه در این باره اظهار داشت: هم اینک ۴۲۲ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۹۷ نفر مبتلای قطعی و ۲۲ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی افزود: ظرف سه هفته گذشته تعداد موارد بستری در استان افزایش قابل توجهی یافته که این روند نگران کننده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی استان تاکنون۲۸ هزار و ۹۳۸ نفر بوده است.

یزدان پناه عنوان کرد: امروز از یک هزار ۳۷ نمونه پی سی آر دریافت شده حدود ۵۷ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مربوط به بویراحمد، کهگیلویه، گچساران، دنا و چرام هستند.

وی ادامه داد: همچنین از ۹۳۸ نمونه رپید تست حدود ۲۲ درصد موارد مثبت و بیشترین آمار در شهرستان های چرام ،کهگیلویه، بویراحمد و لنده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: تجمعات و دورهمی ها از مهمترین دلایل قوت گرفتن کرونا در استان است.

یزدان پناه تصریح کرد: این روزها شاهد افزایش نگران کننده بیماران بستری هستیم و تا زمانی که مشارکت مردم در رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و حذف تجمعات وحود نداشته باشد روند صعودی  بیماری ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: چنانچه از همین امروز محدودیت ها کامل اجرا شود و همه مردم نیز همکاری کنند حداقل تا دو هفته بعد روند افزایشی موارد بستری در استان وجود خواهد داشت و در پی آن تا چند هفته بعد روند صعودی موارد مرگ و میر در استان ادامه پیدا خواهد کرد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: بنابراین تا دیر نشده است باید محدودیت ها شروع شود و دستورالعمل های بهداشتی نیز بطور کامل توسط مردم رعایت شود.

یزدان پناه عنوان کرد: در این شرایط خطرناک توصیه ما استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در مراکز شلوغ و پرخطر مانند بازار و بیمارستانها و موسسات پزشکی، عدم حضور در هر نوع تجمعی، پرهیز از مصرف غذا در رستورانها، عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری و .. . است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.