۴۷۰ تُن سوخت از کهگیلویه و بویراحمد آماده صادرات به افغانستان است

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۷۰ تُن سوخت تقطیری از این استان آماده صادرات به کشور افغانستان است و تا چند روز آینده انجام می شود.

سوخت تقطیری یک محصول جانبی بدست آمده از برج تقطیر در صنعت بازیافت روغن‌ های کار کرده است. این محصول که از اجزای سبک روغن تشکیل شده به ‌عنوان سوخت در موتورهای دیزلی و به ‌عنوان سوخت صنعتی برای تولید گرما و نیروی برق استفاده می شود.

سید حشمت الله صمیمی دوست روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان سوخت از محصولات تولیدی شرکت آریا پالایش دنا است.

وی افزود: شرکت آریا پالایش دنا یکی از واحدهای فعال مستقر در شهرک صنعتی فرودگاه یاسوج است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ارزش این میزان سوخت آماده صادرات از استان به کشور افغانستان ۲۵۰ هزار دلار معادل ۶۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

صمیمی دوست عنوان کرد: امسال در زمینه تأمین تسهیلات مورد نیاز واحدهای صادراتی کهگیلویه و بویراحمد مشکلی وجود ندارد و به هر میزان که لازم باشد کمک خواهد شد تا تولید بیش از پیش در این استان رونق پیدا کند.

وی ابراز داشت: میزان صادرات شرکت آریا پالایش دنا سال گذشته حدود ۷۰۰ هزار دلار بود و تلاش می‌ شود که تا پایان امسال این میزان به بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار برسد.

صمیمی دوست گفت: سال گذشته ۳۲ محصول در شرکت آریا پالایش دنا تولید ‌شد که این میزان تا پایان امسال به ۵۲ مورد افزایش می‌ یابد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.