یک بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمدجان خود را از دست داد

چکیده: یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار قربانیان کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد با فوت یک بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته به ۴۷۹ نفر رسید.

پرویز یزدان پناه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:هم اکنون ۳۹۲ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند.

وی افزود:از این تعداد ۹۷ نفر مبتلای قطعی و ۲۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه درمان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد:از ابتدای شیوع بیماری کویید ۱۹ تا کنون ۲۸ هزارو ۸۰۵  بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد بهبود یافته است.

یزدان پناه عنوان کرد: از مجموع  ۸۹۰ نمونه تست پی سی آر دریافت شده حدود ۵۶ درصد موارد مثبت بوده است.

وی ابراز داشت: بیشترین موارد در بویراحمد، گچساران، کهگیلویه، دنا و لنده بوده  و همچنین از ۹۵۳ نمونه تست سریع، ٢١ درصد موارد مثبت و بیشترین آمار در کهگیلویه، بهمئی، بویراحمد، گچساران و مارگون بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت:با توجه به روند افزایشی موارد مبتلا در طی چند هفته گذشته، سهل انگاری، کاهش رعایت دستورلعمل‌های بهداشتی، جابجایی‌های جمعیتی، افزایش تجمعات، عدم رعایت فاصله گذاری فیزیکی، کاهش استفاده از ماسک و موارد دیگر باعث ایجاد پیک دوم در کهگیلویه و بویراحمد شده است.

یزدانپناه افزود: ظرفیت تخت‌ها و امکانات بهداشتی درمانی  کهگیلویه و بویراحمد محدود است و مردم باید به فکر حفظ سلامت و جان خود، خانواده و سایر مردم باشند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.