۳۶ هزار بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۶ هزار نفر بیمار کرونایی در استان شناسایی شده است که از نظر ۶۰ درصد مرد و ۴۰ درصد زن هستند.

محمدمهدی بانشی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روند فوتی های کرونا در هفته های پیش رو استان با توجه به افزایش تعداد بستری ها در این مدت صعودی خواهد بود.

وی افزود: تعداد موارد مثبت کرونایی استان در اسفند ماه چهار هزار و ۸۷۲ نفر و فروردین ماه نیز تا امروز چهار هزار و ۴۳ نفر بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این روند بسیار نگران کننده است و احتمال دارد تا آخر ماه شیب افزایشی داشته باشد.

بانشی تصریح کرد: تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا استان در اسفند ماه ۲۶ فوتی، بهمن ۱۱ فوتی و فروردین ۱۷ مورد فوتی بوده است.

وی ابراز داشت: نمونه گیری در اسفندماه ۹۹ به ۳۷ هزار و ۶۴۵ نفر رسید و روند نمونه گیری در استان رضایت بخش است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: شیوع کرونا در استان نسبت به کشور خیلی بالاست به گونه ای که در کشور ۲.۳  و در استان ۵.۱ درصد است که ناشی از بیمار یابی خوب است.

بانشی ادامه داد: لنده بیشترین و در گچساران کم ترین شیوع کرونا در استان وجود دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۲۸۳ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۷۵ نفر با تست مثبت مبتلای قطعی و ۱۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی تصریح کرد: میانگین سنی فوت شدگان ناشی از کرونا در استان ۶۸ سال است که فوتی های استان بیشتر در سنین بالا و افراد دارای بیماری زمینه ای رخ داده است.

بانشی گفت: روند بستری های استان بسیار ناگوار است و در هفته گذشته ۳۹۴ بستری داشتیم که در هفته های قبل تر این میزان زیر حدود ۱۳۰ نفر بوده که نشان دهنده افزایش بیماران است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد افزود: حدود سه هفته است که استان وارد پیک شدیدی شده است و از سیر ۹۴۷ نفر مثبت به ۱۹۰۰ نفر مثبت رسیده است.

بر اساس آخرین آمار تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۲۷ هزار و ۸۷۵ مورد گزارش شده است.

همچنین ظرف ۲۴ ساعت گذشته سه نفر از هم استانی هایمان جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان  کرونا در استان به ۴۷۶ نفر رسید.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.