تردد خودروها در کهگیلویه و بویراحمد ۴۱۵ درصد افزایش یافت

چکیده: گچساران- ایرنا -مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان تردد خودرو در جاده های استان تا پایان روز سیزدهم فروردین امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۴۱۵ درصد افزایش یافته است.

محمد نصیری راد روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای فروردین امسال تا پایان روز سیزدهم سه میلیون و ۳۶۷ هزار و۸۱۳  دستگاه خودرو در جاده های کهگیلویه وبویراحمد تردد کرده است.

وی بیان کرد: در مدت مشابه پارسال ۵۳۴ هزار و ۸۷۶ دستگاه خودرو از جاده های استان تردد کرده بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه شمار تردد خودرو در تعطیلات نوروزی سال ۱۳۹۸ یک میلیون و۶۷۶ دستگاه بوده است تاکید کرد: میزان تردد خودرو امسال نسبت به ۲ سال پیش (نوروز ۱۳۹۸) ۹۵درصد افزایش یافته است.

نصیری راد ابراز داشت:همچنین میزان تردد ساعتی خودرو در  تعطیلات نوروزی امسال در استان نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۹۹درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد:  امسال متوسط ساعتی تردد خودرو در جاده های ارتباطی استان ۴۴۴ دستگاه بوده در حالی که در تعطیلات نوروز پارسال میانگین تردد خودرو در جاده های استان ۸۹ دستگاه ثبت شده است.

نصیری عنوان کرد:۲۸ دستگاه تردد شمار برای ثبت میزان تردد وسایل نقلیه در ۱۴ جاده مواصلاتی کهگیلویه و بویراحمد به صورت رفت و برگشت نصب شده است.

وی ابراز داشت: آماده هر نوع همکاری با ستاد کرونای استان برای تحقق قطع زنجیره کرونا و مصوبات پیشگیری از انتشار این ویروس در استان هستیم.

 هم اکنون وضعیت ویروس کرونا در شهرستان‌های کهگیلویه و گچساران قرمز و شهرستان بویراحمد در وضعیت نارنجی ویروس کرونا قرار دارد.

مسئولان حوزه و درمان کهگیلویه وبویراحمد می گویند:با توجه به افزایش روزانه تعداد بستری شدگان مبتلا به بیماری کووید۱۹ در روزهای اخیر در هفته آینده سه شهرستان دیگر به مجموع شهرستان‌های قرمز استان اضافه می‌شوند.

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۸۰جاذبه طبیعی،۷۷۰ منطقه تاریخی و جلوه های مردم شناسی در دوران پیش از انتشار ویروس کرونا سالیانه میزبان سه میلیون نفر گردشگر است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.