۸۰ نقطه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد مسدود شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای جلوگیری از ورود مردم به مناطق گردشگری در روز طبیعت و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ​ ۸۰ منطقه گردشگری در این استان مسدود شده است.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، محمد حسین زاده روز پنجشنبه در حاشیه مسدود کردن جاده ورودی آبشار یاسوج اظهار داشت: تمامی تفرجگاه های گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد تعطیل و هیچ گونه خدماتی در آنها ارایه نمی شود.

وی افزود: تفرجگاه های گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد برای جلوگیری از شیوع کرونا تا ۱۵ فروردین تعطیل است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز اظهار داشت:با توجه به سیر صعودی تعداد مبتلایان به کرونا در استان برگزاری دورهمی‌ها و شرکت در اجتماعات و همچنین حضور مردم در روز ۱۳ فروردین در اماکن، تفرجگاه‌ها و پارک‌های استان ممنوع بوده و با متخلفان طبق قانون برخورد می‌شود.

احد جمالی از مردم کهگیلویه و بویراحمد خواست برای حفظ سلامتی خود و دیگران و همچنین قطع زنجیره شیوع کرونا در این روز در خانه بمانند و از رفتن به طبیعت خود داری کنند.

 وی افزود: افزایش تعداد مبتلایان به کرونا و سیر صعودی این بیماری در کهگیلویه و بویراحمد نتیجه به توجهی برخی افراد و حضور در بازار برای خرید عید و همچنین دور هیمی‌های خانوادگی در تعطیلات نوروز دانست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: آیین های عزا و عروسی بدون رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و با ساده انگاری و عادی انگاری کرونا این اجتماعات کانون انتشار بیماری کرونا شده است.

برخورداری از طبیعت چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد را یکی از شلوغ ترین استان های کشور در تعطیلات نوروز تبدیل کرده بود.

در ۲ سال اخیر با شیوع بیماری کرونا تفرجگاه های کهگیلویه و بویراحمد بر روی مسافران و گردشگران بسته شده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.