فعال شدن ۱۲۴ واحد راکد در دستور کار کارگروه رفع موانع تولید قرار دارد

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: راه اندازی ۱۲۴ واحد صنعتی راکد با توجه به شعار امسال در دستور کارگروه رفع موانع تولید این استان قرار دارد.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، سید حشمت الله صمیمی دوست روز چهارشنبه در نخستین نشست کارگروه رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۴۰۰ که در یک طرح صنعتی راکد برگزار شد اظهار داشت: چهار طرح صنعتی راکد و نیمه تمام در این استان  بزودی تعیین تکلیف و به سرمایه گذاران متقاضی ایجاد صنعت واگذار می‌شود.

وی افزود: طرح تولید شیشه‌های سکوریتی در سال ۹۴ بعلت مشکلات مالی و تحریم مواد اولیه ورشکسته و تعطیل شد و به خاطر بدهی بانکی به تملک بانک عامل درآمد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:به دستور مراجع قضایی مکان و تاسیسات موجود در این طرح پس از تعین تکلیف به مزایده گذاشته شد و یک شرکت اقتصادی معتبر ، آن را خرید تا در این کارخانه تولید مواد اولیه صنایع درمانی بهداشتی و آرایشی راه اندازی کند.

مدیر کارخانجات تولیدی مواد بهداشتی آرایشی سینره گفت: ساخت و راه اندازی کارخانه تولید مواد اولیه این مجتمع با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی به زودی در این فضای صنعتی راکد شروع می‌شود.

محمد  قربانی اظهار داشت: ۶۰ درصد مواد اولیه صنایع آرایشی بهداشتی کشور وارداتی است که با ایجاد این صنعت در شهرک صنعتی شماره سه یاسوج سالانه ۵۰۰ تن مواد اولیه موردنیاز این صنایع تولید می شود.

وی افزود:  با راه اندازی این واحد تولیدی از خروج دست کم هشت میلیون دلار ارز از کشور نیز جلوگیری می‌شود.

کهگیلویه و بویراحمد دارای ۱۳ شهرک و ناحیه صنعتی فعال و ۷۰۰ واحد صنعتی دارای پروانه تولید است.

هشت هزار و ۵۰۰ نفر در طرح‌های صنعتی فعال کهگیلویه و بویراحمد مشغول بکار هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.