کانال های انتقال آب به باغ های شهرستان دنا بازسازی می شوند

چکیده: یاسوج- ایرنا- فرماندار دنا گفت: کانال‌ ها و جدول های انتقال آب به باغ ها و زمین های کشاورزی این شهرستان و شهر سی سخت که در زلزله ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ تخریب و یا دچار خسارت شده اند بزودی بازسازی می شوند.

عبدالحمید پناهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد و جهاد کشاورزی شهرستان دنا بازدیدهایی را از این کانال‌ ها و جدول های انتقال آب انجام داده و میزان خسارت وارده به آنها نیز ارزیابی و تعیین شده است.

وی افزود: تمامی این کانال ها و جدول های انتقال آب در آینده ای نزدیک در مدار آبرسانی به باغ ها و زمین های کشاورزی شهرستان دنا و شهر سی سخت قرار می‌ گیرند.

فرماندار دنا بیان کرد: جدول های آبرسانی به باغ ها و زمین های کشاورزی منطقه چشمه میشی شهر سی سخت ارزیابی و تعیین اعتبار شده است.

پناهی عنوان کرد: ۱۴ فروردین ماه امسال پیمانکار این جدول های آبرسانی مشخص و عملیات اجرایی بازسازی آنها نیز از ۱۵ فروردین ماه آغاز می‌ شود.

وی ابراز داشت: زلزله ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی سخت یک هزار و ۶۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی شهرستان دنا خسارت وارد کرد.

پناهی گفت: گزارش کامل خسارت وارده به بخش کشاورزی شهرستان دنا برای تصمیم گیری های لازم در اختیار متولیان امر و مسؤولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: حوزه های مختلف بخش کشاورزی شهرستان دنا که دچار خسارت شده اند شامل مزارع پرورش ماهی و قارچ، کانال‌ ها و خطوط انتقال آب، گلخانه ‌ها، دامداری ‌ها و گاوداری ‌ها بوده است.

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد که این زلزله در عمق هشت کیلومتری زمین اتفاق افتاده است.

بر اساس این گزارش زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌ سخت، ۱۹ کیلومتری کمه استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.