۲۲۲ مورد تذکر و اخطار برای تأسیسات گردشگری کهگیلویه و بویراحمد صادر شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون‌گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی‌ کهگیلویه و بویراحمد گفت: از مجموع یکهزار و ۲۰۰ مورد بازدید از مجموعه‌های اقامتی و پذیرایی استان، تعداد ۹۶ مورد تذکر و ۱۲۶ اخطار برای واحدهای پذیرایی و اقامتی صادر و ابلاغ شد.

محمد حسین ‌زاده روز چهارشنبه در این باره اظهار داشت: از ابتدای تعطیلات نوروز تا نهم فروردین‌ماه سال جاری حدود به ۶۳تشویقی نیز برای مراکز خدمات رفاهی، تفریحی و اقامتی کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است.

وی افزود: هشت تیم نظارت بر مکان های گردشگری نظیر هتل ها،هتل آپارتمان ها و اقامتگاه های بومگردی در استان تشکیل شده است.

معاون‌گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی‌ کهگیلویه و بویراحمد بیان‌کرد: این  تیم‌های پنج نفره در شهرهای با وضعیت سفید،آبی و زرد برای نظارت بر روند رعایت مراقبت های بهداشتی پیشگیری از ویروس کرونا تشکیل شده است.

حسین زاده عنوان کرد: تیم ‌های نظارتی مذکور تا شانزدهم فروردین ۱۴۰۰ فعالیت خواهند داشت و با متخلفان به شدت برخورد قانونی خواهند کرد.

استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد با داشتن چشمه‌ها و تفرجگاه‌های بکر، آبشارهای زیبا، رودخانه‌های خروشان همراه با مناظر بدیع گردشگری از مقاصد گردشگری مهم در جنوب کشور است.

دریاچه‌های طبیعی، پوشش جنگلی درختان سرسبز بلوط و رایحه خوش بوته‌های کوهساران، جلوه‌هایی از طبیعت سحرانگیز این استان است.

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۸۰ تفرجگاه طبیعی، حدود ۲ هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی، ۷۵۸ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و مواهب طبیعی چشم نواز مکانی مناسب برای گردشگری نوروزی است.

استان ۷۲۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران سالانه پذیرای افزون بر سه میلیون گردشگر است که صدها جهانگرد هم در میان آن‌ها به چشم می‌خورد.

به دلیل شیوع ویروس کرونا هیچ کدام از اماکن گردشگری کهگیلویه و بویراحمد پذیرای گردشگر نیست و سفر به این استان امسال ممنوع است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.