نام نویسی مدارس استعدادهای درخشان در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: نام نویسی از داوطلبان ورود به مدارس استعدادهای درخشان در این استان همزمان با سراسر کشور از امروز سه شنبه آغاز شد.

هادی زارع پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دانش آموزان پسر و دختر پایه های ششم و نهم کهگیلویه و بویراحمد می توانند برای شرکت در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان نام نویسی کنند.

وی افزود: این عده از دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد باید برای نام نویسی و شرکت در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان به مدت ۱۵ روز و از ۱۱ تا ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۰ به سامانه ملی به نشانی اینترنتی azmoon.medu.ir مراجعه کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: امسال نام نویسی ورود به مدارس استعدادهای درخشان در رشته علوم انسانی در این استان و در رشته مهارتی در شهرستان گچساران نیز انجام می شود.

زارع پور عنوان کرد: محتوای آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان برای دانش آموزان پایه ششم شامل هوش، خلاقیت و استعداد و برای دانش آموزان پایه نهم نیز شامل استعدادهای تحلیلی و تحصیلی است.

وی ابراز داشت: شرایط لازم برای دانش آموزان پایه ششم به منظور ورود به مدارس استعدادهای درخشان کسب مقیاس خیلی خوب و برای دانش آموزان پایه نهم نیز کسب حداقل معدل ۱۹ است.

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.