حکمی که امروز بازنشستگان را برآشفت

چکیده: غلامرضا بنی اسدی: خوب است سازمان محترم تامین اجتماعی با صدور بیانیه ای به اصلاح ذهنیت ها بپردازد. ان شاالله همه با شکیبایی از حلاوت تصمیم درست مسئولان کام شیرین خواهیم داشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

غلامرضا بنی اسدی: زود قضاوت نکنیم. به همان فوریت حکم صادر نکنیم. با همان شتاب و هیجان حکم را هم اعمال نکنیم. این سه «نکنیم» را خطاب به بازنشستگان محترم و بزرگوار تامین اجتماعی می گویم که امروز با دیدن حکم خود برآشفتند و در فضای مجازی کلماتی به قلم آوردند که نمی بایست. پر از احساسی شدند که باز هم نمی بایست. آنچه در احکام هست، اصلاح چند آیتم جزیی در حکم است نه همه همسان سازی و افزایش سال ۱۴۰۰. هنوز جلسات تمام نشده. حتی به زمانی که مسئولان محترم تامین اجتماعی وعده دادند هم بیش از یک هفته مانده است. پس قضاوت پیش هنگام نباید کرد چه رسد به مجازات بی گناهان یا همان که می گویند؛ قصاص قبل از جنایت! اصلا همه تلاش دوستان، بهبود معیشت بازنشستگان محترم کارگری است.

این گونه شتاب زده موضع گرفتن نه شرط مروت که منصفانه هم نیست. کمی صبر کنیم همه چیز درست می شود. کاش دوستان تامین اجتماعی هم تامل می کردند که بارگزاری احکام با اصلاحات ناقص چه تبعاتی می تواند داشته باشد. کاش تحمل می کردند و با اصلاح همه آیتم ها احکام را صادر می کردند تا شادمانی در چهره خسته این جماعت عزیز می نشست.

این که در ادبیات دینی بر «رفتار محسن» تاکید می شود ناظر به همین است که کار خوب را، خوب انجام دهیم. انجام نامناسب یک کار شایسته تقدیر گاه می تواند به آنجا بیانجامد که نه تنها قدر دانسته نمی شود که ناسپاسی را هم به دنبال می آورد. حالا هم خوب است سازمان محترم تامین اجتماعی با صدور بیانیه ای به اصلاح ذهنیت ها بپردازد. ان شاالله همه با شکیبایی از حلاوت تصمیم درست مسئولان کام شیرین خواهیم داشت.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.