بیش از۲۶ هزار بیمار کرونایی درکهگیلویه و بویراحمد درمان شدند

چکیده: گچساران- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ۲۶ هزار و ۷۰۰ نفر از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون در کهگیلویه و بویراحمد بهبود یافتند.

پرویز یزدان پناه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود :۱۳۵ هزارو ۱۷۷ مورد تست کرونا در این استان از افراد  با علائم مشکوک از زمان انتشار ویروس کرونا تاکنون گرفته شده که نمونه آزمایشی ۳۰ هزار نفر مثبت بوده است.

وی بیان کرد: با توجه به وضعیت قرمز شهرستان گچساران گروه مشاغل دو، سه و چهار باید تعطیل شود.

یزدان پناه افزود: هم اکنون ۶۹ نفر بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های این استان بستری هستند.

وی تصریح کرد: ۱۴۳نمونه تست کرونا در روز گذشته در گچساران گرفته شد که نمونه آزمایشی ۷۴ مورد مثبت می باشد.

یزدان پناه اظهار داشت: در تست های اخیر انجام شده از افراد مبتلا و مشکوک به کرونا در گچساران ۴۵ درصد مثبت بوده که باید این شرایط کنترل شود.

وی افزود: با توجه به وضعیت قرمز شهرستان گچساران باید در اسرع وقت این روند کنترل شود.

یزدان پناه با بیان اینکه وضعیت شهرستان گچساران قرمز می باشد ولی کمترین شیوع بیماری را دارد گفت: بیمار یابی در شهرستان گچساران کم می باشد و باید تست گیری در این شهرستان ۲ برابر افزایش یابد.

وی ادامه داد: در هفته دوم اسفند سال گذشته  در گچساران ۱۴۴ بیمار مبتلا به کرونا ، هفته سوم ۱۸۸ نفرو هفته چهارم ۳۵۷ نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند.

یزدان پناه گفت: هفته اول فروردین تست ۲۶۰ بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در گچساران مثبت بوده که تست۲۳۲ نفر آن با کیت های تشخیص سریع کرونا در مراکز بهداشتی- درمانی تشخیص کرونا  انجام شد.

وی اظهار داشت: در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی  در این استان، در یک تا ۲ هفته آینده شاهد مرگ و میر های زیادی خواهیم بود.

یزدان پناه گفت: روز گذشته ۲۱۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان وجود داشته در حالی که هم اکنون به ۲۵۰ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: شاخص نمونه گیری تست کرونا در کشور ۱۵ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۹ درصد می باشد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.