۲۰ تور گردشگری مجازی در کهگیلویه و بویراحمد شد

چکیده: یاسوج-ایرنا-مدیرکل میراث‌فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت:۲۰ تور گردشگری مجازی از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری این استان راه اندازی شد.

مجید صفایی روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:با توجه به محدویت‌های ناشی از کرونا و تعطیلی مراکز گردشگری راه‌اندازی تورهای مجازی بیش از پیش ضروری است.

وی افزود: مستند ۶۰ دقیقه‌ای از ظرفیت‌ها و مناطق گردشگری کهگیلویه وبویراحمد در ۶۰ کلیپ تهیه و در فضای مجازی و سایت اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بارگزاری شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:تصاویر سه بعدی از جاذبه‌های گردشگری و دیدنی این استان طراحی شده و درصفحه اینستاگرام به نشانی kb@cthh قابل مشاهده است.

صفایی معرفی جاذبه‌های مختلف کهگیلویه و بویراحمد  در فضای مجازی را مهم ارزیابی کرد و از هموطنان خواست هر کدام سفیری برای معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های استان باشند و در این زمینه، اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان را همراهی کنند.

وی ابراز داشت:رودِ رونه باشت، چشمه بلقیس چرام، بافت تاریخی دهدشت، چشمه میشی سی سخت، آبشار تنگ تامرادی، تنگ گنجه ای، طسوج چرام، موگرمون لنده تنگ سولک بهمئی از جمله مناطقی است که مسافران می توانند از طریق تور مجازی از آنان دیدن کنند.

استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد با داشتن چشمه‌ها و تفرجگاه‌های بکر، آبشارهای زیبا، رودخانه‌های خروشان همراه با مناظر بدیع گردشگری از مقاصد گردشگری مهم در جنوب کشور است.
دریاچه‌های طبیعی، پوشش جنگلی درختان سرسبز بلوط و رایحه خوش بوته‌های کوهساران، جلوه‌هایی از طبیعت سحرانگیز این استان است.
کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۸۰ تفرجگاه طبیعی، حدود ۲ هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی، ۷۵۸ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و مواهب طبیعی چشم نواز مکانی مناسب برای گردشگری نوروزی است.
استان ۷۲۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران سالانه پذیرای افزون بر سه میلیون گردشگر است که صدها جهانگرد هم در میان آن‌ها به چشم می‌خورد.
گفتنی است به دلیل شیوع ویروس کرونا هیچ کدام از اماکن گردشگری کهگیلویه و بویراحمد پذیرای گردشگر نیست و سفر به این استان امسال ممنوع است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.