بازرسی از واحدهای صنفی کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت

چکیده: گچساران - ایرنا - معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت:تعداد بازرسی ها از واحدهای صنفی استان در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال پیش از آن سه درصد افزایش یافته است.

روح الله باقری فرد روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در گچساران اظهار داشت:در سال ۱۳۹۹ افزون بر ۸۹ هزار و۶۱۵ بازرسی از واحدهای صنفی کهگیلویه و بویراحمد برای شناسایی متخلفان و رعایت دستورالعمل های بهداشتی ویروس کرونا انجام شد در حالی که تعداد بازرسی های سال پیش از آن ۸۷ هزار مورد بوده است.

وی بیان کرد:میزان تشکیل پرونده ها برای واحدهای صنفی متخلف در استان نیز در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال پیش از آن ۱۵درصد افزایش یافته است.

باقری فرد عنوان کرد:در سال ۹۹ چهار هزار و۱۱۲ پرونده تخلفات صنفی برای واحدهای متخلف  کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شده و پنج هزار و ۴۴۹ تخلف در استان شناسایی شد.

وی عنوان کرد: در یک ساله گذشته یکهزار و۸۳۴ گشت مشترک با همکاری علوم پزشکی، تعزیرات حکومتی،صنعت معدن تجارت، فرمانداری ها، دفتر اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد  در استان انجام شده که نسبت به سال پیش از آن ۱۱۳ درصد رشد نشان می دهد.

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تعداد گشت های مشترک انجام شده در سال ۱۳۹۸ را ۸۶۲ مورد ذکر کرد.

وی ابراز داشت: بازاریان متخلف کهگیلویه و بویراحمدی در سال گذشته ۱۰۸ میلیارد ریال جریمه شدند.

باقری فرد با اشاره به اینکه ارزش پرونده های تشکیل شده واحدهای صنفی متخلف در سال ۱۳۹۷ در استان۶۴میلیارد ریال بود گفت: میزان  جریمه های تعیین شده در سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۸ یافته است.

وی همچنین از انجام بیش از ۱۱ هزار بازرسی از نانوایی های استان در سال ۱۳۹۹ خبر داد و افزود:در این خصوص ۵۶۹ پرونده تشکیل،۷۴۵ تخلف کشف و۲۳ واحد خبازی نیز به دلیل تخلفات صنفی و رعایت نکردن مراقبت های بهداشتی ویروس کرونا پلمب شده اند.

باقری فرد تاکید کرد: در یک سال گذشته یکهزار مورد شکایت تلفنی به سامانه ۱۲۴گزارش شده که میزان گزارش های مردمی در کهگیلویه وبویراحمد نسبت به سال ۱۳۹۸  قریب به ۴۷درصد رشد نشان می دهد.

وی تاکید کرد: نظارت ویژه بر غرفه های میوه شب عید، نحوه عرضه کالاهای تنظیم بازار، پیگیری روزانه شکایت های مردمی،نظارت برکشتارگاه ها،نانوایی ها و گشت های مشترک با همکاری دستگاه های متولی از اقدام های در حال انجام صنعت ومعدن تجارت استان در طرح نوروزی است.

باقری فرد اضافه کرد: طرح نوروزی نظارت بر بازارهای استان که اسفند ماه آغاز شده تاپایان روز پانزدهم فروردین ماه امسال ادامه دارد.

وی اظهار داشت: ۴۰ بازرس ویژه و ۳۰ بازرس افتخاری کار رصد بازارهای کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ هزار واحد صنفی در استان فعالیت می کند تاکید کرد: نظارت بر این تعداد واحد صنفی با همت مضاعف و تلاش مستمر این بازرسان  امکان پذیر شده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.