۶نفر مبتلا به کرونای جهش یافته در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

چکیده: یاسوج- ایرنا-رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار مبتلایان به کرونای جهش یافته در کهگیلویه و بویراحمد با شناسایی ۶ بیمار جدید به ۲۰ نفر رسید.

پرویز یزدان پناه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به روند افزایشی مبتلایان به ویروس کرونای جهش یافته در کهگیلویه و بویراحمد احتمال تغییر رنگ برخی شهرستان‌های استان به رنگ قرمز پیش بینی می‌شود.

وی افزود: هم اکنون ۱۷۲ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های معین کرونای کهگیلویه و بویراحمد بستری اند که از این تعداد ۵۷ نفر مبتلای قطعی و ۱۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه  درمان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: شمار قربانیان کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد  ۴۶۱ نفر است و در  ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از کرونا  در این استان نداشتیم.

یزدان پناه تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد را تاکنون ۲۶ هزار ۶۴ نفر اعلام و عنوان کرد: برای پیشگیری از بیماری کرونا و حفظ سلامتی رعایت دستور المل‌های بهداشتی الزامی است.

وی ابراز داشت: برخی شهروندان با عادی انگاری بیماری کرونا، بی توجهی به دستور العمل‌های بهداشتی و جدی نگرفتن مصوبات ستاد کرونا سلامت خود، دیگران و همچنین نیروهای درمان درگیر این بیماری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را به خطر می‌اندازند.

هم اکنون دو شهرستان گچساران و کهگیلویه و در وضع قرمز و شهرستان بویراحمد در وضع نارنجی کرونایی قرار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.