١٩هزار تست کرونا در گچساران انجام شد

چکیده: گچساران_ایرنا_ رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: ١٩ هزار و ۶۴٣ مورد تست کرونا از ابتدای شروع ویروس کرونا تاکنون از افراد با علائم مشکوک در این شهرستان گرفته شد.

سعید غلامیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باتوجه به فرا رسیدن تعطیلات نوروزی انتظار می رود شهروندان بیش از پیش پروتکل های بهداشتی را  رعایت کنند.
وی بیان کرد: تاکنون بیش از چهار هزار و ۷۵۰ نفر در این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا شدند. 
غلامیان تصریح کرد: ٩٢ نفر در این شهرستان تاکنون بر اثر بیماری کرونا فوت کردند.
وی ابراز کرد: هم اکنون گچساران در وضعیت قرمز قرار دارد و دستورالعمل های ستاد ملی کرونا را در خصوص اصناف این شهرستان در دستور کار داریم.
وی گفت: بر اساس دستور العمل های ستاد ملی کرونا در وضعیت قرمز باید گروه مشاغل سطح ۲ ، ۳ ، ۴ در شهرستان تعطیل شوند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران افزود:  ۲۸ مورد بیمار مشکوک به کرونا هم اکنون در بیمارستان های این شهرستان بستری هستند که از این تعداد ۱۲ مورد آن قطعی مبتلا به کرونا و ٢ مورد نیز در آی سی یو هستند.
غلامیان بیان کرد:  انتظار می رود شهروندان گچسارانی تا زمانی که واکسیناسیون عمومی انجام‌نشده پروتکل ها بهداشتی را رعایت و مسافرت‌های خارج از شهر را کنسل، و از پذیرایی مسافران خارج از شهر خود داری کنند.
غلامیان ادامه داد:  روزانه ۳۰۰ الی ۴۰۰ تست گیری کرونا در این شهرستان انجام‌می شود.
وی  توصیه کرد که شهروندان با مشاهده علائم‌مشکوک به کر ونا در اسرع وقت به پزشک و مراکز بهداشتی مراجعه کنند.
غلامیان ادامه داد: تمام افرادی که به هر دلیلی بر اثر کرونا فوت کردند ،  به دلیل مراجعه نکردن زود هنگام به بیمارستان ها و رعایت نکردن پروتکل ها بهداشتی بوده است. 
غلامیان با اشاره به اینکه  واکسیناسیون حوزه درمان‌گچساران آغاز شده، اظهار کرد:  ۲۵۰ واحد دوز واکسن کرونا به کادر بهداشت ودرمان‌گچساران اختصاص داده شده که تا ۱۵ فروردین‌ سال اینده انجام می شود.
شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیویه و بویراحمد قرار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.