زنگ خطر شیوع ویروس کرونای انگلیسی در کهگیلویه و بویراحمد به صدا درآمد

چکیده: رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت:با توجه به روند افزایشی موارد مثبت ویروس کرونا در استان، از میان موارد مثبت روز گذشته ۲۰ نمونه به صورت اتفاقی از شهرستانهای مختلف انتخاب و بررسی و کرونای انگلیسی ۱۲ نمونه تایید شد.

پرویز یزدانپناه  عصر پنجشنبه در یکصد و بیست و چهارمین نشست استانی  ستاد کرونا ، افزود: پراکندگی موارد مثبت  ویروس جهش یافته نشان می دهد در تمامی شهرستان ها موارد مثبت داشته ایم. از ۱۲ بیمار مبتلا به کرونای جهش یافته ۳ نفر در شهرستان بهمئی، ۳ نفر در گچساران، ۳ نفر در کهگیلویه، ۲ نفر در بویراحمد و ۱ نفر در چرام است.

وی ادامه داد:امروز ۷۰۴ تست TCR در استان انجام شد که ۳۳ درصد آنها مثبت بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی افزود: از تست های انجام شده امروز در شهرستان کهگیلویه  ۷۰ درصد ،در شهرستان های  بویراحمد و گچساران ۳۰ درصد ودر شهرستان دنا ۲۵ درصد مثبت بود.

وی ادامه داد: تعدادی از موارد مثبت امروز نیز بررسی خواهد شد و اگر نتیجه مانند روز گذشته باشد می توان گفت که روند افزایشی موارد مثبت استان به دلیل شیوع ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی است.

یزدانپناه بیان کرد: با توجه به افزایش موارد مبتلا، انتظار افرایش موارد بستری در بیمارستان‌های استان وجود دارد که در طی ۲ تا ۴ هفته بعد افزایش مرگ و میر در استان پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: عادی انگاری و کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی منجر به وضعیت هشدار دهنده و قرمز استان می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: متاسفانه افزایش تردد و تجمع در برخی صنوف، ادارات و بانک‌ها نگران کننده بوده و نیاز به مراقبت و احتیاط بیشتری دارد.

یزدانپناه ادامه داد: شاخص نمونه گیری در کشور ۱۴ درصد و در استان ۱۷ درصد وشاخص مثبت نمونه ها در کشور ۱۵ درصد و در استان ۲۵ درصد است.

وی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۳۱ هزار و ۳۲۲ مورد تست مثبت کرونا در استان ثبت شده است.

به گزارش ایرنا از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا ظهر روز چهارشنبه ۲۷ اسفندماه ، ۴۳۵ مرگ کرونایی در استان رقم خورده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.