طرح تشدید نظارت بر فرآورده‌های دامی درکهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح تشدیدکنترل و نظارت بر تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.

عبدالله بهمنش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:در این طرح مراکز توزیع و عرضه فرآورده‌های دامی، رستوران ها، هتل‌ها،خودروهای ویژه حمل فرآورده‌های خام دامی و کشتارگاه‌های دام و طیور، سردخانه‌های نگهداری فرآورده‌های خام دامی، کارگاه‌های فرآوری و بسته بندی فرآورده‌های خام دامی  نظارت و کنترل می شوند.

وی افزود: عرضه و فروش هر گونه فرآورده خام دامی در حاشیه خیابان و به صورت دوره‌گردی ممنوع و مردم از خرید این گونه فرآورده‌های غیر بهداشتی با توجه به شرایط خاص کنونی خودداری کنند.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در این طرح با همکاری تعزیرات حکومتی با افرادی که سلامت مردم را به مخاطره بیاندازند برخورد می شود.

بهمنش از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی و یا نیاز به مشاوره دامپزشکی، از طریق شماره تلفن ۱۵۱۲ سازمان دامپزشکی و شماره ۱۳۵ تعزیرات حوکمتی موارد را گزارش دهند.

طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد  از ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۹ آغاز و تا پایان ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ با ۱۶ اکیپ ثابت و سیار بهداشتی دامپزشکی در مناطق مختلف این استان ادامه دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.