تدوین کتاب عشایر و دفاع از حریم کشور به کهگیلویه و بویراحمد واگذار شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: سازمان نهضت سوادآموزی تهیه و تدوین کتاب عشایر و دفاع از حریم کشور را به حوزه سوادآموزی این اداره کل واگذار کرده است.

هادی زارع پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کتاب در حوزه سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد و برای سوادآموزان دوره تحکیم سواد کشور تهیه و تدوین می ‌شود.

وی افزود: گروه تولید محتوای اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد متولی تهیه و تدوین این کتاب است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: محتوای این کتاب شامل عشایر و امنیت مرزی، انواع مرزها، سازمان بسیج عشایری، افتخارهای تاریخی عشایر، مقاومت عشایر در دوران هشت سال دفاع مقدس و نقش زنان و مردان عشایر در آن دوران است.

زارع پور عنوان کرد: حدود ۹۰ درصد شهدای کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس از عشایر بودند و کتابی نیز با عنوان «در مسیر بهشت» در این زمینه چاپ شده که می توان برای تهیه و تدوین کتاب عشایر و دفاع از حریم کشور از آن استفاده کرد.

وی ابراز داشت: جانفشانی های مثال زدنی عشایر در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس جلوه ای از نقش اساسی آنان در دفاع از حریم کشور است که باید برای نسل‌ های آینده تبیین شود.

زارع پور گفت: سال گذشته نیز با مشارکت حوزه سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد کتاب «سرباز وطن» با موضوع شهید قاسم سلیمانی تهیه، تدوین و در اختیار سوادآموزان کشور قرار گرفت.

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۷ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲.۷ درصد است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.