۵۰ مددجوی کهگیلویه و بویراحمد در طرح ملی «یاس» فعالیت می کنند

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵۰ نفر از بانوان مددجوی رده سنی ۳۰ تا ۴۰ سال این استان در طرح ملی «یاس» فعالیت می کنند.

قباد مبشری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح ملی با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعیت هلال احمر کشور طراحی شده و در تمامی استان ها نیز اجرا می شود.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح ملی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد ارائه آموزش های لازم در زمینه امداد، نجات و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به بانوان مددجو است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بر اساس طرح ملی «یاس» بانوان مددجوی کشور و این استان آموزش های لازم در زمینه امداد، نجات و پیشگیری از آسیب های اجتماعی را آموخته و هنگام بروز حوادث اقدام به یاری ستاد مدیریت بحران استان محل سکونت خود می کنند.

مبشری عنوان کرد: تاکنون ۵۰ نفر از بانوان مددجوی رده سنی ۳۰ تا ۴۰ سال کهگیلویه و بویراحمد بر اساس این طرح ملی شیوه‌ های مواجهه با بلایای طبیعی و انواع بحران ها را فراگرفته اند که از ظرفیت آنها در آینده استفاده خواهد شد.

وی ابراز داشت: پیشگیری از آسیب ‌های اجتماعی به ویژه بین مددجویان یکی از اصلی ‌ترین اولویت‌ های کاری کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور و کهگیلویه و بویراحمد است.

افزون بر ۴۵ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۱۱۴ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.