پدیده ریزگرد در کهگیلویه و بویراحمد تضعیف می شود

چکیده: گچساران - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پدیده ریزگردها که از روز جمعه وارد استان شده بود امروز تضعیف و فردا از جو استان خارج می شود.

فرمان فرامین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این پدیده باعث کاهش دیدافقی در همه ایستگاه های هواشناسی استان شد اظهار داشت: کمترین میزان دید افقی در شهر یاسوج مرکز  کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته به یکهزار متر رسید.

وی بیان کرد: دید افقی هم اکنون در شهر یاسوج پنج هزار متر مربع است.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: میزان دیدافقی در شهر دهدشت نیز روز گذشته یکهزار متر و هم اکنون  ۲ هزار متر گزارش شده است.

فرامین ابراز داشت:کمترین دیدافقی در شهر سی سخت در روز گذشته ۲ هزار متر و هم اکنون به سه هزار متر رسیده است.

وی عنوان کرد:کمترین دید افقی در شهردوگنبدان چهارهزار متر و هم اکنون نیزچهارهزار مترگزارش شده است.

فرامین عنوان کرد:کمترین میزان دید افقی روز گذشته تاکنون در منطقه امامزاده جعفر سه هزار متر و در زمان حاضر بدون تغییر سه هزار متر است..

وی تاکید کرد:منشا این ریزگردها از کشور عربستان به دلیل بادهای شدید بوده است.

این پدیده بارندگی های روز گذشته در کهگیلویه و بویراحمد را تحت تاثیر قرار داد به گونه ای که بارندگی ها به صورت خاک بر روی خودروها و درختان مشهود بود.

وی میزان بارندگی ها از روز گذشته درکاکان ۴۲، موشمی زیلایی ۲۸،مارگون ۲۵،سی سخت ۲۹،یاسوج۲۰،کریک ۱۹،پاتاوه ۱۲،سرآسیاب چهار،لیکک ۱.۵گزارش شده است.

فرامین ابراز داشت: در شبانه روز گذشته شهر سی سخت با یک درجه سانتیگراد و لیکک با ۲۳ درجه سانتیگراد سردترین گرمترین نقاط استان گزارش شده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.