جدیدترین خبرها

۶ میلیارد ریال به نهادینه کردن فرهنگ صیانت از منابع طبیعی اختصاص یافت

گچساران -ایرنا- مسئول آموزش اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال ۶ میلیارد ریال برای به نهادینه کردن فرهنگ صیانت از منابع طبیعی، آموزش،آگاهی بخشی و توانمندسازی جوامع محلی و نیروهای اداری در استان اختصاص یافته است.

اشتراک گذاری
19 اسفند 1399
کد مطلب : 423565

رامین جاوید روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در باشت اظهار داشت:آموزش های حفاظت از جنگل ها و مراتع کهگیلویه وبویراحمد در ۲۹ سرفصل و در قالب طرح توانمندسازی و انسجام سازمانی انجام می شود.

وی بیان کرد:آموزش حداقل چهار هزار نفر مجری و بهره بردار از جمله راهبردهای آگاهی بخشی برای حفاظت از عرصه های طبیعی در استان است.

 مسئول آموزش اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:آموزش پیشگیری و اطفای حریق کارکنان منابع طبیعی،جوامع محلی،دهیاران و شوراهای اسلامی از برنامه های پیش بینی شده در راستای نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از طبیعت است.

جاوید عنوان کرد: جذب و ساماندهی چهار هزار و ۹۷۱ همیار طبیعت که دیگر برنامه های پیش بینی شده این بخش است که از دوستداران طبیعت در استان دعوت می شود تا برای نام نویسی به سامانه همیار طبیعت مراجعه و در یکی از گروه های دانش آموزش آموزی،مروج و محافظ ثبت کنند.

وی تاکید کرد:طرح جدید همیاران طبیعت برای کمک گرفتن از نیروی مردمی برای حفظ منابع طبیعی اجرا می شود.

جاوید اضافه کرد:جلوگیری از تخریب اراضی ملی و مرتعی، صیانت از منابع خدادادی به همراه حفاظت از جنگل ها و نیز فرهنگ سازی بین مردم برای مشارکت در زمینه حفظ و احیای منابع طبیعی از مهمترین رویکردهای جذب همیار طبیعت است.

مسئول آموزش اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد به منظور برپایی کارگاه یک روزه همیاران طبیعت به باشت سفر کرد.

کهگیلویه و بویراحمد ۵۵۲ هزار هکتار مرتع و۸۸۰ هزار هکتار جنگل است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.