کارگاه های آموزش فضای مجازی در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارگاه ‌های آموزش آشنایی با فضای مجازی از سال ۱۴۰۰ برای مربیان و قشر کودک و نوجوان عضو کانون پرورش فکری این استان برگزار می شود.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، کبری اخلاقی نیا روز دوشنبه در نشست انعقاد تفاهم نامه همکاری بین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: امروزه و با توجه به گسترش روزافزون اطلاعات حوزه های مجازی لزوم افزایش اطلاعات و دانش والدین و بزرگسالان پا به پای کودکان و نوجوانان امری اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: مهمترین اهداف انعقاد این تفاهم نامه همکاری شامل استفاده از ظرفیت های دوسویه برای صیانت از آسیب های ناشی از فضای مجازی به ویژه بین فشر کودک و نوجوان و گسترش تعامل به منظور توسعه هدفمند و هوشمندانه در هدایت اوقات فراغت در سرگرمی های دیجیتال است.

رییس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: فضای مجازی تنها یک تهدید نیست و می توان از مزایای متعدد آن نیز استفاده بهینه تری کرد.

سرهنگ روح الله شهبازی پور اظهار داشت: یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از آسیب‌ های فضای مجازی ارائه آموزش های لازم به قشرهای مختلف مردم به ویژه کودکان و نوجوانان به منظور استفاده صحیح از آن است.

وی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد می توانند در زمینه فرهنگ ‌سازی این امر مهم گام‌ های اساسی بردارند.

سرهنگ شهبازی پور بیان کرد: حفاظت از حریم خصوصی در فضای مجازی از ارکان مهم استفاده از امکانات اینترنتی بوده و بی توجهی به این موضوع نیز می ‌تواند صدمات جبران ‌ناپذیری به افراد وارد کند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.