جهش دوباره نفت به کانال ۷۰ دلاری پس از یک سال

چکیده: به دنبال انتشار گزارش هایی از حملات حوثی های یمن به تاسیسات نفتی عربستان، قیمت نفت برنت روز دوشنبه برای نخستین بار از زمان شروع بحران کرونا به بالای ۷۰ دلار رسید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: به دنبال انتشار گزارش‌هایی از حملات حوثی‌های یمن به تاسیسات نفتی عربستان، قیمت نفت برنت روز دوشنبه برای اولین بار از زمان شروع بحران کرونا به بالای ۷۰ دلار رسید و نفت خام آمریکا بالاترین رقم بیش از ۲ سال اخیر را تجربه کرد.

به گزارش رویترز، بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۴۲ سنت معادل ۲.۰۵ درصد جهش به ۷۰ دلار و ۷۸ سنت رسید. نفت برنت در معاملات اولیه صبح امروز به ۷۱ دلار و ۱۱ سنت رسید که بالاترین رقم ثبت شده از ۸ ژانویه ۲۰۲۰ تاکنون بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه آوریل نیز با یک دلار و ۳۶ سنت معادل ۲.۰۶ درصد رشد به ۶۷ دلار و ۴۵ سنت رسید. نفت خام امریکا اوایل امروز به رقم ۶۷ دلار و ۹۸ سنت رسید که بالاترین رقم از اکتبر ۲۰۱۸ تاکنون بود.

پس از تصویب بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری دولت آمریکا در کنگره و در حالی که آمار‌های مثبتی از عملکرد اقتصادی آمریکا و چین منتشر شده است، ارزش سهام در بازار‌های آسیایی امروز شاهد رشد بود.

روز یکشنبه حوثی‌های یمن با چندین فروند پهپاد و موشک قلب صنعت نفت عربستان و از جمله تاسیسات نفتی راس تنوره را هدف گرفتند. این تاسیسات در صادرات نفت عربستان نقش حیاتی دارد.

تحلیلگران بانک آی ان جی در گزارشی با اشاره به اینکه این حمله دومین حمله ماه جاری میلادی به تاسیسات نفتی عربستان به شماره می‌رود نوشتند: «در کوتاه مدت شاهد افزایش بیشتر قیمت‌ها خواهیم بود.»

قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا در طی ۴ جلسه متوالی اخیر و از زمان اعلام تداوم کاهش تولید گروه اوپک پلاس شاهد رشد بوده است. به رغم روند رو به رشد قیمت ها، وزیر انرژی عربستان نسبت به ترمیم تقاضا ابراز تردید کرده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.