خروج سیمان کارخانه‌های مارگون و یاسوج به استانهای همجوار ممنوع است

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به علت کمبود سیمان در این استان خروج سیمان کارخانه‌های مارگون و یاسوج به استانهای همجوار تا اطلاع بعدی ممنوع است

براتعلی صالحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل رفع کمبودها و نیاز ضروری به سیمان و مصالح ساختمانی برای بازسازی منطقه زلزله زده سی سخت خروج این محصول به خارج از استان ممنوع و در صورت خروج پیگرد قانونی دارد.

وی افزود: ۲ کارخانه تولید سیمان در کهگیلویه و بویراحمد با ظرفیت چهار هزار و یک هزار تن‌ در روز فعال است که بخشی زیادی از این تولیدات به سایر استانها و کشور های همسایه صادر می شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با تدابیر اندیشیده شده هیچ مشکلی درتامین سیمان مورد نیاز استان نداریم.

صالحی عنوان کرد مصرف روزانه سیمان در کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۲ هزار تن است که به علت وقوع زلزله در شهرستان دنا این میزان افزایش یافته است.

صالحی به موضوع گرانی مرغ هم اشاره کرد و افزود: میزان تولید مرغ در کهگیلویه و بویراحمد کمتر از میزان مصرف این کالاست و یکی ازدلایل افزایش قیمت مرغ تامین آن از دیگر استان‌ها وپرداخت هزینه‌های جانبی از جمله کرایه حمل است.

وی قیمت مصوب مرغ تولیدی در کهگیلویه و بویراحمد را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان بیان کرد و گفت: این در حالی است که قیمت هر کیلو مرغ که خارج استان تامین می‌شود به خاطر هزینه های جانبی ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در صورتی که استانهای معین برای تامین نیاز مرغ کهگیلویه و بویراحمد همکاری کنند بخشی از مشکلات کمبود مرغ و نواسانات قیمت این محصول رفع می شود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.