شهاب حسینی و عوارض و عواقب تزریق واکسن کرونا

چکیده: شهاب حسینی هنگام واکسن زدن در آمریکا ماسکی به صورت داشت که حاشیه‌های بسیاری برای این بازیگر به ارمغان آورد و سبب شد او از اینستاگرام خداحافظی کند.

مهسا بهادری: زمانی که سیدشهاب‌الدین حسینی، به مرکز تزریق واکسن کرونا در آمریکا مراجعه کرد، هیچ وقت فکر نمی‌کرد انتشار دو عکس و فیلم از او، دردسرهای فراوانی را برایش به ارمغان می‌آورد. یک عکس او را با ماسکی با نشان گیاه ماری‌جوانا در صف نشان می‌داد و دیگری او را در حال تزریق واکسن فایزر یا مدرنا. همین تصاویر کافی بود که سیل انتقادات از این بازیگر سرشناس، فضای مجازی را پر کند و هم ماسک مسئله‌دارش و هم واکسن آمریکایی زدن او، به بحثی داغ تبدیل شود.

شهاب حسینی تلاش کرد با انتشار یک متن، درباره نحوه واکسن زدنش توضیح دهد؛ او تاکید کرد هیچ نیت قبلی و برنامه‌ریزی مشخصی برای زدن واکسن نداشته است و به اصرار یکی از دوستانش  در صف واکسن مازاد ایستاده و تنها ماسک موجود در خودرواش را هم به صورت زده که هیچ معنایی ندارد.

با این‌حال، حملات به شهاب حسینی کاهش پیدا نکرد و بسیاری از کاربران او را به دو رویی، بی‌اعتنایی به مردم کشورش، اتخاذ مواضع متضاد و متناقض سیاسی و اجتماعی و … متهم کردند. این وضعیت چنان عرصه را بر این بازیگر تنگ کرد، که او تصمیم گرفت  از اینستاگرام خداحافظی کند.

همیشه در عین حالی که برخی از رفتارهای سلبریتی‌ها با انتقاداتی همراه است، موافقت‌هایی را هم با خود به همراه دارد، به طور مثال در تاریخ ۱۰ اسفند و فردای روزی که حسینی از اینستاگرام خداحافظی کرد، محسن چاوشی، خواننده موسیقی پاپ، با انتشار عکسی از شهاب حسینی، پستی اینستاگرامی را در حمایت او منتشر کرد .

موافقان و مخالفان ماجرای واکسن زدن شهاب حسینی، در خبرهای مربوط به این ماجرا در خبرآنلاین هم، دیدگاه‌ها و سخنان خود را مطرح کردند که بد نیست نگاهی به آن‌ها بیندازیم.

شهاب حسینی حق دارد هر جا دوست دارد واکسن بزند

عده‌ای از کاربران خبرآنلاین معتقد بودند که او عین حقیقت را می‌گوید و ضرورتی ندارد که بخواهد دروغ بگوید، کاربری با نام حامد که خودش ساکن کالیفرنیا است درباره همین موضوع نوشت: «آقای حسینی کاملا درست گفتند. من در کالیفرنیا زندگی می‌کنم و در جریان هستم که داروخانه‌ها در روز یک تعداد محدود واکسن اضافی دارند که بدون نوبت و بدون اولویت در آخر وقت تزریق می‌کنند. تعداد تقریبا قابل توجهی از ایرانی‌ها در اینجا واکسن زدند بدون این‌که در اولویت باشند. بحث پارتی بازی و … هم به هیچ عنوان مطرح نیست، چون اگر مازاد روزانه تزریق نشود، به علت محدودیت‌های خاص نگهداری باید دور ریخته شود. اگر به چند داروخانه آخر وقت سر بزنید، احتمالا با کمی شانس می‌توانید واکسن بزنید.»

کاربر دیگری با نام آرنیکا دادخواه که او هم ساکن آمریکا است، در تایید حرف‌های این بازیگر نوشت: «بله همین‌طور هست. من هم در ایالتی که آقای شهاب حسینی هستند، زندگی می‌کنم و مازاد واکسن داریم. برای کسانی که موضوع را نمی‌دانند و نظر می‌دهند خیلی متاسفم.»

ولی امیرعلی، در نگاهی متفاوت، واکسن زدن شهاب حسینی را یک امر شخصی دانست که نیازی نیست آن بازیگر، بابت آن توضیح دهد. او در این رابطه نوشت: «نمی‌دانم چرا شهاب حسینی باید جواب بدهد؟ اولا انسان تا زمانی که به هر شکلی به کسی یا چیزی آسیب نزند، نیازی ندارد به کسی جواب بدهد، ثانیا حق زحمت کشیدنش را دریافت کرده است، برای حفظ سلامتی خودش و اطرافیانش این کار را انجام داده است، مملکت‌مان این‌طوری شده است که کسانی که کارشان را درست انجام نمی‌دهند، پاسخگو نیستند هیچ، طلب‌کار هم هستند، کسانی که سرشان در زندگی خودشان است و کاری به کار کسی ندارند.»

کاربری با نام نیما هم درباره این موضوع نوشت: «به نظر من هر کسی هر کاری که می‌خواهد، می‌تواند انجام دهد، به قول بعضی‌ها عشقش می‌کشد. یک عده هم دنبال حاشیه هستند و می‌خواهند ارزش سوپر استار عزیزمان را پایین بیاورند. ایشان اصلا دوست دارد که خارج واکسن بزند به ما چه ربطی دارد؟»

شهاب حسینی و عوارض و عواقب تزریق واکسن کرونا
شهاب حسینی در صف انتظار و هنگام تزریق واکسن کرونا در آمریکا

مخالف دو رویی هستیم

اما عده دیگری از کاربران معتقد بودند، در این ماجرا، شهاب حسینی صداقت نداشته و دو رویی پیشه کرده است.

مخاطب بی‌نامی انتقاد کرد: «حداقل شهامت داشته باش بگو پول داده‌ام و لابی کرده‌ام و خارج از نوبت و غیرقانونی واکسن زده‌ام.»

کاربر دیگری هم درباره نحوه دسترسی این هنرمند به واکسن نوشت: «موضوعی با نام واکسن مازاد و غیره وجود ندارد. در آمریکا هنوز واکسیناسیون افراد پرخطر و کادر درمانی در حال انجام است و واکسیناسیون شهروندان عادی هنوز شروع نشده است.»

دنبال کننده‌ای با نام «یک بنده خدا» هم نوشت: «بیشترین مورد آزاردهنده در مورد سلبریتی‌ها، چرخش سریع و زیاد نظرات و افکارشان متناسب با منافع‌شان است. سوال مهمی که برای من به وجود آمد، این بود که از میان ۳۳۲ میلیون آمریکایی، یک یا دو نفر متقاضی دریافت واکسن نبودند که جا برای ایشان و رفیق‌شان در صف مازاد باز شده است؟»

کاربر بی‌نامی دیگری، در اعتراض به رفتار این بازیگر نوشت: «مشکل این است که این دوستان … باید مطالبه‌گر خواسته‌های به حق مردم از جمله واکسیناسیون سریع عمومی باشند، نه این که به فکر خودشان باشند و گلیم خود را از آب بیرون بشکند.»

موافقان و مخالفان رفتن شهاب حسینی از اینستاگرام

ماجراها و حواشی واکسن زدن حسینی به قدری بالا گرفت که در فضای مجازی با هجمه‌های زیادی مواجه شد، همین موضوع باعث شد که حسینی از اینستاگرام خداحافظی کند، عده‌ای از کاربران خبرآنلاین پس از انتشار این خبر معتقد بودند، حسینی با رفتن از اینستاگرام نشان داد که این فضای مجازی، جایی برای افراد سطح پایین است، عده دیگری هم معتقد بودند، او از موقعیت و حرف‌هایی که علیه او زده می‌شد فرار کرد و همین موضوع نشان می‌دهد که او بسیار ترسو است. البته کاربرانی هم معتقد بودند که چرا همچین موضوعی باید حائز اهمیت باشد، یکی از کاربران با نام احمدی درباره این موضوع نوشت: «این ملت باهوش و با فرهنگ هیچ دغدغه دیگری به جز واکسن زدن شهاب در آمریکا ندارند؟»

دنبال کننده بی‌نام دیگری نوشت: «چرا واکسن زدن یک نفر باید آن‌قدر برای بعضی‌ها سخت باشد؟ هر کدام از ما در زندگی به دنبال بهترین‌ها هستیم، ایشان هم مثل ما هستند، چه اشکالی دارد که از این فرصت استفاده کرده است؟»

یکی از مخاطبان بی‌نام هم درباره عملکرد این مجری نوشت: «کلا حل شدن در سیستمی که دورویی را ترویج می‌دهد این عواقب را هم دارد، خصوصا که مردم به قدری بی‌سواد و بدون  بینش نیستند که ظاهر بین باشند.»

مهاجر هم نوشت: «آیا شهاب حسینی باید در مورد واکسن زدنش پاسخگو باشد و یا کسانی باید پاسخگو باشند که کفایت و لیاقت انجام واکسیناسیون در سطح کشور را ندارند؟»

کاربری با نام «ال ام» درباره جدایی این بازیگر از فضای مجازی نوشت: «بسیار عالی ای کاش همه ما با کناره گیری از فضای مجازی دنبال خلاقیت و آرامش باشیم و فضا برای یک عده انسان‌های از درون تهی که قصد خودنمایی در شبکه‌های مجازی دارند تنگ‌تر کنیم. من خودم تا به حال اینستاگرام را نداشتم و نصب هم نخواهم کرد چون آرامش فکری و ذهنی خودم را مدیون همین فکر صحیح هستم اینستاگرام تبدیل به محیط ناامنی شده است.»

عباس هم نوشت: «با دنیای مجاز خداحافظی نمی‌کنی، بلکه طاقت دیدن صداقت و حرف‌های درست را نداری و می‌خواهی مثل کبک سرت را داخل برف کنی و از درد دل هیچکس خبر نداشته باشی، همین.»

چاوشی یک چیز می‌داند که از حسینی حمایت می‌کند

با حمایت چاوشی از شهاب حسینی و انتشار خبرش در خبرآنلاین، بیشتر کامنت‌های منتشر شده زیر این مطلب، در حمایت از این خواننده و بازیگر بود و نظر منتقدان، فضای کم‌تری را اشغال کرد.

از جمله، کاربری با اشاره به این موضوع نوشت: «آقای خاص موسیقی ایران بی‌نظیرترین و بهترین خواننده ایران هستند، که از آقای شهاب حسینی به حق حمایت کردند. چون آقای شهاب حسینی هم جزو بازیگران بی بدیل و تکرارنشدنی ایران هستند. به نظر من هر کسی در هر جایگاهی یه زندگی خصوصی برای خودش دارد و …»

یکی از مخاطبان ناشناس هم نوشت: «خب حتما محسن چاوشی رفیقش را از من و شما بیشتر می‌شناسد، حتما می‌داند، این همه توهین و تهمتی که به شهاب حسینی زده می‌شود،  واقعا به ناحق است و گرنه در این شرایط کسی بخواهد از شهاب حسینی دفاع کند، یعنی خیلی وجود و شجاعت دارد و خیلی به او فشار آمده و نتوانسته این همه بی‌احترامی را تحمل کند، واقعا هر جفت‌شان عالی هستند.»

کاربر دیگری نوشت: «چقدر با معرفت است، در زمانه‌ای که همه شهاب حسینی را قضاوت می‌کنند، محسن چاوشی از او حمایت می‌کند، هرجفتشان در حیطه کاریشان درجه یک و دوست داشتنی هستند.»

سجاد هم در تشویق رفتار چاوشی نوشت: «کار خوبی کرد از او دفاع کرد، رفیق به ایشان می‌گویند، با حمایت آقای چاوشی که آدم حسابی است با خودم گفتم شاید چاوشی یک چیزی می‌داند که ما نمی‌دانیم ،حتما رفیقش را بهتر از ما می‌شناسد، حتما شهاب حسینی را قبول دارد که از او حمایت می‌کند.»

سهراب هم تاکید کرد: «مشکل شهاب حسینی و محسن چاوشی نیست، مشکل عده‌ایی دمدمی مزاج و ساده هستند که هر کسی هر چیزی می‌گوید قبول می‌کنند. یکی را بت می‌کنیم که خودش هم در آن می‌ماند. نمی‌شود هیچ کسی را شناخت. »

۵۷۲۴۵

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.