کمک‌های آموزش وپرورش عشایر استان میان زلزله زدگان سی‌سخت توزیع شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: این اداره در راستای انجام مسوولیت اجتماعی خود، تاکنون اقلامی همچون پتو، هیتر برقی و پول نقد میان زلزله زدگان سی سخت توزیع کرده است.

اسماعیل رضایی نیک روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقلام با هدف همدردی با مردم زلزله زده و کمک به آسیب دیدگان، از محل کمکهای فرهنگیان و خیران جمع آوری شد.

وی افزود: ارزش محموله های اهدایی حدود ۵۰۰ میلیون ریال بوده و بر حسب ضرورت آمادگی ارسال سایر کمک‌های مورد نیاز برای این مردم زلزله زده وجود دارد و از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم .

رضایی نیک ادامه داد: با توجه به سرمای استخوان سوز شهرستان دنا، فراهم کردن وسایل گرمایشی برای زلزله زدگان بسیار حائز اهمیت است.

رئیس اداره آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این کمک ها با هماهنگی هلال احمر و فرمانداری دنا میان زلزله زدگان توزیع شد.

وی تاکید کرد: عمق خسارات وارد شده به منازل مردم این منطقه بالاست و امداد رسانی به زلزله زدگان وظیفه همگانی محسوب می شود.

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند.

براساس این گزارش ،زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد ، ۱۹کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است .این زلزله تلفات جانی نداشته اما ۶۳نفر مجروح برجای گذاشته است.

این زمین لرزه در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت هم احساس شد.

 ۱۲ فروردین سال ۹۷ نیز زمین لرزه ۵.۶ ریشتری در شهرهای سی سخت و یاسوج خساراتی به بار آورد.

شهرستان ۴۲ هزار نفری دنا در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.