ورزشکاران المپیکی کهگیلویه و بویراحمد در اولویت حمایت هستند

چکیده: یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ورزشکاران المپیکی، آسیایی و جهانی این استان در اولویت حمایت از سوی مسؤولان اجرایی و اداره کل ورزش و جوانان استان هستند هر چند که دیگر ورزشکاران نیز به نحو شایسته حمایت می شوند.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، حسین کلانتری روز پنجشنبه در نشست شورای ورزش کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: مسؤولان اداره کل ورزش و جوانان این استان ظرفیت های حمایت از ورزشکاران المپیکی، آسیایی و جهانی و دیگر ورزشکاران استان را به زودی شناسایی کنند تا سازوکارهای لازم نیز اندیشیده شود.

وی افزود: تجلیل از ورزشکاران قهرمان و مدال آور کهگیلویه و بویراحمد هرگز نباید فراموش شود زیرا آنان جزو سرمایه های ارزشمند این استان هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: باید از هرگونه حاشیه سازی در ورزش این استان پرهیز شود تا ورزشکاران رشته های مختلف استان نیز بتوانند بیش از پیش پیشرفت  و افتخارآفرینی کنند.

کلانتری عنوان کرد: دولت در بحث ورزش توجه ویژه ای به کهگیلویه و بویراحمد دارد و مصداق بارز آن نیز تأمین امکانات، تجهیزات و زیرساخت های لازم و افتتاح چند سالن، استخر، زمین چمن مصنوعی فوتبال و خانه ورزش روستایی در این استان در سال های اخیر است.

وی ابراز داشت: هر چند که در زمینه تأمین امکانات، تجهیزات و زیرساخت های ورزشی تاکنون اقدام هایی ارزنده از سوی دولت در کهگیلویه و بویراحمد انجام شده اما ناکافی به نظر می رسد و انتظار می رود توجه بیشتری به این استان شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان استعدادهای ورزشی چشمگیر در رشته های انفرادی و تیمی دارد و چنانچه مربیان مجرب، کارآزموده و توانمند از سوی فدراسیون ها به استان اعزام شوند ورزشکاران آن نیز می توانند هر چه بیشتر در کشور مطرح شوند.

کلانتری اظهار داشت: می توان در برخی رشته های ورزشی از قبیل کشتی، تیراندازی و کوهنوردی به طور ویژه در کهگیلویه و بویراحمد سرمایه گذاری کرد و لازم است که این موضوع مهم نیز به اطلاع رؤسای فدراسیون های مربوطه رسانده شود.

وی افزود: ظرفیت و توان بخش خصوصی و شرکت های غیردولتی کهگیلویه و بویراحمد برای حمایت مالی از ورزشکاران و تیم های ورزشی این استان به کار گرفته شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ورزش قهرمانی اهمیت چشمگیری داشته و بر همین اساس نیز باید در استان توجه و حمایت خاصی از آن شود.

کلانتری عنوان کرد: قهرمانان و چهره های ورزشی کهگیلویه و بویراحمد می توانند قابلیت ها، ظرفیت ها و توانمندی های متعدد این استان در ابعاد مختلف را به طور مطلوب به مردم دیگر نقاط کشور معرفی کنند.

وی ابراز داشت: ورزش همگانی نیز به دلیل نقش آفرینی آن در تأمین سلامت، نشاط و شادابی قشرهای مختلف مردم لازم است که در کهگیلویه و بویراحمد مورد توجه و حمایت ویژه قرار گیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید در چند حوزه اقدام ها و فعالیت های اساسی تری در این استان انجام شود که شامل ورزش کارگری، دانش آموزی، دانشجویی، بانوان، همگانی و بومی – محلی است.

کلانتری اظهار داشت: ورزش دانش آموزی پایه و اساس ورزش قهرمانی بوده و ورزش بومی – محلی کهگیلویه و بویراحمد نیز قابلیت ارتقای روزافزون در عرصه ملی را دارد.

وی افزود: شهرداران کهگیلویه و بویراحمد از ظرفیت ها و امکانات خود برای توسعه بیش از پیش ورزش همگانی در این استان و ساخت ایستگاه ها و جاده های سلامت در تمامی شهرهای استان استفاده کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: فعالیت های ورزشی در این استان در یک سال اخیر با وجود شرایط کرونایی تعطیل نشد و ورزشکاران استان با رعایت نکات بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی به تمرین های خود ادامه دادند.

سید محمدتقی علوی اظهار داشت: بهره گیری از ظرفیت باشگاه داری موجب درخشش تیم هندبال فرازبام خاییز دهدشت در رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور و حضور موفق تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در رقابت های لیگ دسته دوم باشگاه های کشور شده است.

وی افزود: سال گذشته ۲۴ طرح ورزشی در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شد و ۲ سال اخیر نیز ۹۶ خانه ورزش روستایی در این استان ساخته شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تعداد خانه های ورزش روستایی ساخته شده در این استان از ابتدای امسال تاکنون نیز ۲۴ مورد بوده است.

علوی عنوان کرد: کهگیلویه و بویراحمد در زمینه ساخت و توسعه پارک های ورزش های همگانی توانسته در ۲ سال اخیر به طور پیاپی مقام نخست در منطقه سه کشور را کسب کند.

وی با اشاره به حضور موفق کهگیلویه و بویراحمد در رقابت های لیگ ورزش های همگانی کشور، ابراز داشت: استان جایگاه مناسبی در این دوره از رقابت ها دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سرانه ورزشی استان هم اینک ۹۶ سانتیمتر است که تا پایان سال ۱۴۰۰ و با افتتاح چند طرح ورزشی این رقم به یک مترمربع می رسد.

علوی اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد در زمینه سرانه ورزشی جزو چهار استان برتر کشور محسوب می شود و دلیل اصلی آن نیز توسعه زیرساخت ها بوده است.

وی افزود: انتظار می رود که مکان های ورزشی دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برای کمک به ارتقای ورزش همگانی و قهرمانی در اختیار ورزشکاران این استان قرار داده شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دستگاه های اجرایی این استان ورزشکاران المپیکی استان را زیر پوشش قرار داده و از آنها حمایت مالی کنند.

علوی عنوان کرد: شهرداران کهگیلویه و بویراحمد برای توسعه هر چه بیشتر ورزش همگانی در این استان همکاری و مشارکت لازم را انجام داده و فرمانداران نیز اقدام به سرکشی و تجلیل از قهرمانان ورزشی شهرستان ها کنند.

کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۵۰ هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته های مختلف دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.