مهلت اعزام مشمولان نظام وظیفه شهرستان دنا تمدید شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت:اعزام تمامی مشمولان نظام وظیفه شهرستان دنا و محدوده آن که در اثر زلزله دچار آسیب شده و قادر به اعزام نشدند، یک دوره تمدید شد.

سردار کیقباد مصطفوی روز پنجشنبه  در گفت و گو با ایرنا افزود: مشمولان شهرستان دنا که قرار بود اول اسفند ماه به خدمت اعزام شوند، به دلیل نیاز به حضور و همراهی با خانواده ها، امکان اعزام به خدمت برایشان فراهم نشد و نتوانستند به موقع در پادگان ها حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: با مساعدت نیروی انتظامی مقرر شد که به غایبان به جای جریمه ۶ ماه اضافه خدمت، مهلت دو ماهه داده شود و اعزام آنها به تعویق بیفتد.

سردار مصطفوی افزود: بر همین اساس مشمولین شهرستان دنا که موفق به اعزام به خدمت سربازی نشدند، با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ می توانند، فرم توجیه غیبت را تکمیل کرده  تا از این امتیاز استفاده لازم را ببرند.

مصطفایی در خصوص  تامین نظم و برقراری امنیت شهر سی سخت بیان داشت: این موضوع در همان آغازین لحظات وقوع زلزله در دستور کار ویژه پلیس قرار گرفت و ما ضمن استفاده کامل از نیروهای موجود در شهر سی سخت، نیروهای کمکی در پلیس های مختلف و همچنین نیروهای یگان ویژه به شهر سی‌سخت اعزام کردیم.

وی تاکید کرد:تا این لحظه هیچ رخداد خاص و امنیتی در شهر سی‌سخت رخ نداده است.

زمین لرزه ۵.۶ ریشتری ۲۹ بهمن ماه شهر سی سخت را لرزاند. این زمین لرزه ۱۲۰۰ خانه مسکونی را تخریب کرد و به ۲۹۰۰ خانه نیز آسیب جدی دیدند.

مردم شهر سی سخت به دلیل ترس از پس لرزه ها ۸ روز است که در بیرون از خانه و در چادر زندگی می کنند.

شهر سی سخت هشت هزار نفر جمعیت دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.