۶ مدرسه شهرستان دنا نیازمند بازسازی است

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶ باب مدرسه شهرستان دنا در زلزله ۵.۶ ریشتری ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی سخت تخریب شده و نیازمند بازسازی کامل است.

هادی زارع پور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این مدارس قدیمی، فرسوده و آسیب پذیر بوده و قدمت ساخت آنها نیز به دهه های ۴۰، ۵۰ و ۶۰ برمی گردد.

وی افزود: بازسازی مدارس قدیمی و فرسوده شهرستان دنا در دستور کار معاونت فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور قرار داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۱۶۰ فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی در شهرستان دنا وجود دارد.

زارع پور عنوان کرد: تعدادی از مدارس شهرستان دنا در زلزله شهر سی سخت آسیب جدی ندیده اند اما چند مدرسه که در کانون زمین لرزه بودند به تعمیر و مرمت نیاز دارند.

وی ابراز داشت: روز گذشته چند گروه ارزیاب تشکیل و از ۱۵ مدرسه شهرستان دنا و روستاهای اطراف آن بازدید انجام شد.

زارع پور گفت: تاکنون میزان خسارت وارده به مدارس شهرستان دنا در زلزله شهر سی سخت برآورد نشده که پیش بینی می شود تا ۲ روز آینده انجام و نتایج آن اعلام شود.

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد که این زلزله در عمق هشت کیلومتری زمین اتفاق افتاده است.

بر اساس این گزارش زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌ سخت، ۱۹ کیلومتری کمه استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.