۶ هزار پرس غذای گرم بین زلزله زدگان سی‌سخت توزیع شد

چکیده: یاسوج - ایرنا -معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۶ هزار پرس غذای گرم در بین مردم زلزله زده شهر سی‌سخت با همکاری استانداری توزیع شد.

آذر صفایی‌نیا روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: طبخ و توزیع این میزان غذای گرم در راستای کمک به مردم زلزله زده سی‌سخت و مبتنی بر رفتار همدلانه انجام شده است.

وی افزود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم جدی گرفتن اصول بهداشتی، کار طبخ، بسته بندی و توزیع این غذاها  با رعایت کامل شیوه نامه‌ های بهداشتی انجام شد.

صفایی با تاکید بر اینکه مسئولان و تیم های امدادی و عملیاتی به صورت شبانه روزی در بین مردم شهرستان دنا حضور دارند، بیان کرد: همراهی و مشارکت مسئولان تا حدود زیادی از مشکلات مردم کاسته است.

معاون استاندار گفت: ارائه خدمات امدادی و تغذیه اضطراری در مناطق زلزله زده در این شهرستان ادامه خواهد داشت.

ساعت ۲۲:۰۵ روز ۲۹ بهمن ماه، زمین لرزه ای با قدرت ۵.۶ ریشتر در عمق هشتکیلومتری زمین، شهر سی‌سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند که در این حادثه ۶۳ نفر از هموطنان مصدوم شدند.

این زمین لرزه در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت هم احساس شد.

۱۲ اردیبهشت سال ۹۷ نیز زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر در شهرهای یاسوج و دنا اتفاق افتاد و خساراتی به هر دو شهرستان وارد شد.

سی سخت با ۷ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد. بر اساس گزارشهای  اولیه ۷۸ روستای شهرستان دنا در زلزله خسارت جدی دیده اند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.