امداد رسانی سریع نیاز ضروری زلزله زدگان سی سخت است

چکیده: یاسوج - ایرنا - نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با مسئولان کشوری با توجه به شدت سرما و یخبندان در سی سخت خواستار امدارسانی سریع و به موقع به زلزله زدگان شد.

مهدی روشنفکر بامداد پنجشنبه در گفت وگو با با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در تماس تلفنی با اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، همتی رئیس جمعیت هلال احمر و قوسیان دبیرکل جمعیت هلال احمر بر خدمات رسانی مناسب به موقع و سریع به زلزله‌زگان در این شرایط سخت تاکید شد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه به دلیل پس لرزها تعداد زیادی از مردم هنوز در بیرون از منزل مسکونی به سر می برند باید خدمات رسانی به انها بصورت جهادی و بدون از هیچ گونه وقفه ای انجام شود.

روشنفکر تصریح کرد: نیاز است  خسارت وارده به بخش‌های مختلف از جمله منازل مسکونی از سوی مسئولان و متولیان امر ارزیابی شود.

وی ضمن تجلیل از امدادگران هلال احمر،  اورژانس ۱۱۵، نیروهای آتش نشانی و دیگر دستگاه‌های عضو ستاد بحران، افزود: هلال احمر برای وارد کردن اقلام و کالاهای مورد نیاز احتمالی تدبیری بیندیشد.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی۵.۶ دهم ریشتر  ، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه ؛چهارشنبه شب شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.

 مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اتفاق افتاده است .

سی سخت در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.

دوازدهم اردیبهشت سال ۹۷؛ زلزله ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر شهرهای سی سخت و یاسوج را در کهگیلویه و بویر احمد لرزاند.

در اثر این  زمین لرزه که مرکز آن سی سخت بود ۱۸ نفر مصدوم شدند اما خسارت جانی در بر نداشت.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.