سه طرح تحقیقاتی و عمرانی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افتتاح شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سه طرح تحقیقاتی و عمرانی امروز سه شنبه و با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این دانشگاه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا،  پرویز یزدان پناه در حاشیه این آئین اظهار داشت: این طرح ها شامل کلکسیون گیاهان دارویی با متراژ ۱۰۰۰ متر مربع، پروژه برق خورشیدی با ظرفیت ۳۰ کیلووات و سالن اجتماعات معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوده است.

وی افزود: این طرح ها با اعتباری افزون بر ۲۰ میلیارد ریال اجرا شده اند که از این مبلغ ۶ میلیارد ریال از کمک های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مابقی از محل اعتبارات ابلاغی دفتر توسعه فناوری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: تا قبل از سال ۹۸، ۱۲ شرکت فناور در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج وجود داشت که از این تعداد ۲ شرکت دانش بنیان بودند.

یزدان پناه تاکید کرد: روند فعالیت شرکت های دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی استان از سال ۹۸ رشد بسیار خوبی داشته و حدود ۳۰ درصد به تعداد این شرکت ها و ۵۰ درصد در بخش سایر شرکت‌ها افزوده شده است.

وی تصریح کرد: همچنین هسته های فناور دانشگاه علوم پزشکی کهگیلوه و بویراحمد با افزایش ۱۱۰ درصدی مواجه بوده و همچنین کارگروه‌هایی در مرکز رشد تشکیل شده که در زمینه‌های مختلفی چون گیاهان دارویی، تجهیزات پزشکی، تجهیزات آزمایشگاهی، صنایع مواد غذایی و ایمنی مواد غذایی و علوم داده فعالیت می‌کنند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری امروز سه‌شنبه با هدف بازدید از شرکت‌های دانش بنیان و افتتاح پارک علم و فناوری دهدشت و شرکت در چند برنامه دیگر وارد کهگیلویه و بویراحمد شد.

نشست با فناوران برتر، بازدید از نمایشگاه فناورانه، بازدید از دانشگاه علوم پزشکی استان و دانشگاه آزاد از دیگر برنامه های معاون رییس جمهوری در سفر به این استان است.

در حال حاضر ۵۲ واحد فناور در مراکز رشد بویراحمد، گچساران و کهگیلویه  فعالیت دارند.

۱۶ شرکت در پارک استان، ۱۸ واحد فناور در مرکز رشد جامع  شهر یاسوج و ۱۶ واحد فناور در مرکز رشد گچساران مستقر هستند.

تاکنون با استقرار ۲ واحد  فناور در مرکز رشد کهگیلویه موافقت شده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.