بیش از ۵۰ میلیارد ریال وام به خانواده های ایثارگر گچساران پرداخت شد

چکیده: گچساران- ایرنا-  رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران گچساران گفت: ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال و مسکن به خانواده‌های شهدا و جانبازان متقاضی امسال پرداخت شد.

گشتاسب خلیلی پور روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال با کارمزد ۶ و چهار درصد به ۱۱ متقاضی  و۴۵ میلیارد ریال  تسهیلات مسکن  امسال به  ۴۵ متقاضیان پرداخت شد.

وی بیان کرد: ۱۰۵ میلیارد ریال تسهیلات مسکن برای  ۱۰۵ خانواده‌ شهدا و جانبازان متقاضی امسال در نظر گرفته شد که تاکنون به ۴۵ متقاضی پرداخت شد.

خلیلی پور، نرخ سود تسهیلات مسکن ایثارگران را چهار درصد و مدت زمان بازپرداخت آن را ۲۰ ساله عنوان کرد و افزود: تسهیلات مسکن به جانبازان پنج درصد به بالا، فرزندان، والدین و همسران

شهدا،آزادگان و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد به بالا تعلق می گیرد.

وی گفت: پرداخت وام مسکن به جامعه هدف بانک های عامل ملی، ملت، سپه، تجارت، رفاه، مسکن و صادرات انجام می شود و متقاضیان دریافت وام خرید و ساخت مسکن می‌توانند به واحد مسکن

بنیاد شهرستان محل پرونده خود مراجعه و این وام را دریافت کنند.

خلیلی پور ابراز کرد: باجه بانک دی در ساختمان بنیاد شهید گچساران  بزودی راه اندازی خواهد شد که تاکنون مراحل اداری آن انجام شده است.

خلیلی پور تصریح کرد: یکهزار و ۸۷۷ نفر جانباز در این شهرستان زندگی می کنند که ۳۳۶ نفر آنان شیمیایی هستند.

وی ابراز کرد: این شهرستان در دفاع مقدس ،۶۹۲ نفر جانباز بالای ۲۵ درصد و یکهزار و ۱۸۵ نفر  جانبازی زیر ۲۵ درصد تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

خلیلی پور  تعداد جانبازان بالای ۷۰ درصد این شهرستان را ۱۱ نفر عنوان کرد و گفت: حضور این تعداد ایثارگر در گچساران جلوه بارز فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی در این منطقه است.

شهرستان‌های گچساران و باشت با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارند.

۴۳ گلزار شهدا در این شهرستان وجود دارد که پیکر ۳۶۰ شهید هشت سال دفاع مقدس در آنها آرمیده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.