اقدام قضایی علیه واحدهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد متوقف شود

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هرگونه اقدام قضایی علیه واحدهای تولیدی راکد این استان از قبیل قطع آب، برق و گاز به دلیل بدهی معوق بانکی ممنوع بوده و باید متوقف شود.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، سید حشمت الله صمیمی دوست روز شنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: حمایت دولت از تولید، اشتغال و کارآفرینی در سال جهش تولید همه جانبه است.

وی افزود: فراهم شدن زیرساخت های لازم از جمله آب، برق، گاز و جاده دسترسی برای واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد ضروری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اجرای مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان الزامی بوده و تاکنون نیز افزون بر ۹۲ درصد آنها برای هر ۲ بخش دولتی و خصوصی استان محقق شده است.

صمیمی دوست با اشاره به دوسویه بودن مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: باید سرمایه گذاران این استان نیز برای اجرای هر چه بهتر آنها به تعهدات خود عمل کنند.

وی ابراز داشت: واحدهای تولیدی راکد کهگیلویه و بویراحمد باید در هر شرایطی فعال شده و به چرخه تولید بازگردند و هیچگونه بهانه یا توجیهی نیز در این زمینه پذیرفتنی نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه های اجرایی مرتبط و بانک های عامل استان همکاری و مشارکت لازم برای تحقق مطلوبتر این امر مهم را انجام دهند.

صمیمی دوست اظهار داشت: یکی از نتایج مثبت برگزاری نشست های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد در کنار کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این استان روند نزولی نرخ بیکاری استان در پنج سال اخیر بوده است.

وی افزود: نرخ بیکاری کهگیلویه و بویراحمد از ۱۷.۷ درصد در سال ۱۳۹۴ به ۱۰.۸ درصد در سال ۱۳۹۸ رسیده و ۶.۹ درصد کاهش یافته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برگزاری نشست های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان هدفمند بوده و لازم است که دستگاه های اجرایی مرتبط و بانک های عامل استان نیز برای اجرای مصوبات آن تلاش و همت داشته باشند و بخش خصوصی نیز به تعهدات خود عمل کند.

صمیمی دوست عنوان کرد: آن دسته از واحدهای تولیدی راکد کهگیلویه و بویراحمد که بر اثر تحریم های ظالمانه دشمنان، شرایط اقتصادی کشور و شیوع بیماری کرونا دچار خسارت شده و هم اینک قصد احیا و راه اندازی مجدد دارند بر اساس بخشنامه رییس حمهوری به ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید می توانند تا پایان سال ۱۴۰۰، تنها برای یکبار و به مدت یک سال اقدام به تقسیط یا استمهال مالیات معوق خود کنند.

وی ابراز داشت: این اقدام دولت گامی مهم برای کمک به رونق روزافزون تولید، اشتغال و کارآفرینی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

مسائل و مشکلات ۱۷ طرح و واحد صنعتی راکد کهگیلویه و بویراحمد در این نشست بررسی شد.

درخواست متقاضیان برای دریافت تسهیلات برنامه ملی تولید و اشتغال شامل ۵۸ میلیارد ریال به منظور بازسازی و نوسازی ۱۷ واحد صنفی از محل تبصره ماده ۱۸ و ۱۷۵ میلیارد ریال برای سه طرح نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد نیز در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.