هندبال نفت و گاز گچساران، سربلندی در روزهای سخت

چکیده: گچساران -ایرنا- تیم هندبال نفت و گاز گچساران که به دلیل نبودن اعتبار امسال با بازیکنان جوان و بومی پا به رقابت های لیگ برتر هندبال کشور گذاشت موفق شد در این مسابقات ماندنی شود.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، تیم هندبال مردان نفت و گاز گچساران که قهرمانی در مسابقات لیگ برتر هندبال ایران، مقام چهارم جام باشگاه های آسیا و رتبه هفتم جام قهرمانان باشگاه های جهان را در کارنامه خود دارد  با توجه به شرایط تیم های ورزشی باشگاهی وزارت نفت و صرفه جویی در هزینه و کاهش بودجه ورزش قهرمانی فصل سختی را با موفقیت پشت سر گذاشت.

در ابتدای فصل پنج بازیکن با تجربه و حرفه ای این تیم به دلیل مشکلات مالی به تیم های مختلف لیگ برتر مانند خائیز دهدشت و سپاهان اصفهان پیوستند و مسئولان تیم هندبال نفت  و گاز گچساران  در ابتدا  تصمیم به انصراف در رقابت های لیگ برتر هندبال کشور داشتند اما با موافقت بازیکنان جوان به بازی بدون پول این تیم در آخرین فرصت ها به مسابقات برگشت تا تنها سهمیه خود در لیگ برتر را حفظ کند.

با وجود این اما هوادارنش امید چندانی به تحقق این هدف نداشتند.نفت و گاز گچساران در بازی های دور اول با باخت های پی در پی و تنها با یک برد به اذعان هواداران در سراشیبی سقوط به لیگ دسته اول هندبال قرار گرفت و در گروه N جنگ برای بقا را آغاز کرد.

این تیم با کسب ۲ پیروزی، یک تساوی و پنج امتیاز در گروه خود در لیگ برتر هندبال کشور ماندنی شد.

نفت و گاز گچساران در این دور از مسابقات با ۱۵۱ گل زده و ۱۶۱ گل خورده در رده دوم جدول رده بندی چهار تیمی گروه N رقابت های لیگ برتر هندبال قرار گرفت.

در این گروه تیم‌های کیمیاکاشت و نفت و گاز گچساران با قرار گرفتن در رده های اول و دوم در مسابقات لیگ برتر هندبال کشور باقی ماندند و ستارگان دشتستان و پرواز هوانیروز به لیگ دسته یک هندبال سقوط کردند.

بازی بدون پول

در دنیای ورزش حرفه ای بازی بدون پول یک تعارف محسوب می شود و کمتر کسی برای دفاع از نام ورزش یک منطقه حاضر به یک فصل تلاش بدون قرارداد می شود اما بازیکنان گچسارانی این کار ناشدنی را شدنی کردند تا مردان روزهای سخت لقب بگیرند.

سرپرست تیم‌ نفت وگاز گچساران می گوید: امسال هیچ کدام از بازیکنان و کادر فنی این تیم پولی دریافت نکردند.

سعید پایاب با اشاره به اینکه نفت و گاز گچساران در مسابقات امسال تنها یک بازیکن بزرگسال داشت و بقیه بازیکنان در رده سنی جوانان بودند از نتایج مسابقات امسال ابراز خرسندی کرد.

وی از آرپناهی تنها بازیکن حرفه ای و بزرگسال نفت و گاز گچساران که با تعصبی مثال زدنی در این شرایط سخت تیم را همراهی کرد قدردانی کرد.

پایاب عنوان کرد:برای بازگشت گچساران به روزهای طلایی نیاز به تامین اعتبار جهت جذب بازیکنان با تجربه در کنار جوانان با انگیزه است.

سرمربی تیم هندبال نفت وگاز گچساران پس از پیروزی مقابل پرواز هوانیروز در آخرین بازی این فصل گفت: در ابتدای فصل با توجه به بضاعت بازیکنان جوان و بومی این تیم هدفمان ماندن در لیگ برتر هندبال کشور بود که موفق شدیم به این مهم دست یابیم.

اصغر نوروز نژاد از عملکرد بازیکنان نفت و گاز گچساران در مسابقات امسال ابراز رضایت کرد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.