۴۰۰ سری جهیزیه هدیه مقام معظم رهبری به زوج‌های جوان اهدا شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- به مناسبت دهه فجر ،۴۰۰ سری جهیزیه هدیه مقام معظم رهبری به همت سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح و با حضور نماینده ولی فقیه به زوج‌های جوان کهگیلویه و بویراحمد اهدا شد.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، جانشین سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد عصر دوشنبه در حاشیه آیین اهدای جهیزیه ها اظهار داشت: دومین سری جهیزیه به زوج های جوان در استان اهدا شد و تلاش می شود تا پایان سال جاری ۴۰۰ سری جهزیه دیگر نیز بین زوج های جوان در مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار استان توزیع شود.

سرهنگ مصطفی مثنوی با اشاره به اینکه در هفته بسیج امسال ۷۱۵ سری جهیزیه بین زوج های جوان در استان توزیع شد، افزود: توزیع جهیزیه  بین زوج های جوان در سطح استان  با هدف تسهیل ازدواج و ترویج فرهنگ ازدواج آسان صورت می گیرد.

وی بیان کرد: در سفر سال گذشته فرمانده کل سپاه پاسداران به استان کهگیلویه و بویراحمد برنامه های بسیار خوبی در حوزه های مختلف از جمله آبرسانی به مناطق محروم در بخش شرب و کشاورزی, کمک به زوج های جوان, ساخت مساجد,  توسعه زیر ساخت های فرهنگی و توجه به دهستان های با محرومیت بالا به تصویب رسید.

سرهنگ مثنوی همچنین با اشاره به توزیع کمک های مومنانه، تصریح کرد: در ایام کرونا ۱۱۰ هزار بسته معیشتی و فرهنگی در سطح استان توزیع شده است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: در دوران ستم شاهی ملت ایران تحقیر می شد اما امروز به برکت نظام اسلامی ملت ایران عزت یافته است.

 آیت الله سید نصیر حسینی افزود: چنانچه استکبار در گذشته حکومتی را ساقط می کرد امروز دیگر این توان را ندارد و استکبار و آمریکا ذلیل شده اند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان در مقابل ملت ایران زانو زده اند افزود: آمریکا دیگر ابرقدرت نیست و هیمنه پوشالی اش فرو ریخته است .

آیت الله حسینی با تجلیل از سپاه فتح استان و نهادهایی که در امر اهدای جهیزیه نقش دارند، ابراز داشت: اهدای جهیزیه یک کار ارزشمند است و ازدواج به عنوان یک پیوند الهی باید در جامعه اسلامی رونق پیدا کند.

وی به آثار و برکات ازدواج در جامعه نیز اشاره کرد و افزود: در سایه  ازدواج برکات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی برای کشور اتفاق می افتد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.