ارتفاع برف در راه های روستایی کهگیلویه و بویراحمد ۲۰ سانتی متر شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- کارشناس هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پی بارش برف سامانه اخیر، میانگین ارتفاع برف در راه های روستایی ۲۰ سانتی متر گزارش شده است.

ولی بهره مند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در دیگر جاده های ارتباطی نیز به ترتیب محور جخونه ۳۵ سانتی متر، یاسوج اقلید کاکان ۲۰ سانتی متر، یاسوج به شیراز ۱۵ سانتی متر، یاسوج به سی سخت ۱۰ سانتی متر، یاسوج به سمیرم ۵ سانتی متر، مارگون به چنار ۱۰ سانتی متر برف باریده است.

وی افزود: بارش های اخیر باران در استان تا ۱۲:۳۰ یکشنبه ۱۹ بهمن نیز به ترتیب در دوگنبدان ۴۶.۳، دهدشت ۴۳.۲، سی سخت ۳۰.۷، لیکک ۲۸.۲ و یاسوج ۲۳.۶ میلی متر بوده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این سامانه بارشی طی امروز فعالیت خواهد داشت و تا ساعات اولیه شب بارش باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید، بارش برف در مناطق کوهستانی و مستعد و همچنین کاهش دید به سبب پدیده مه مورد انتظار است.

وی ادامه داد: این سامانه بارشی به تدریج از اوایل امشب از استان خارج می شود و تا روز پنجشنبه جو منطقه نسبتا پایدار خواهد بود.

بهره مند عنوان کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته امامزاده جعفر با بیشینه دمای ۲۴ درجه و سی سخت با کمینه ۱ درجه سانتی گراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان بوده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه ‌و بویراحمد گفت: تاکنون گزارشی از انسداد راه های استان نیز نبوده است و در صورت انسداد، به هم استانی ها اطلاع رسانی خواهد شد.

محمد نصیری راد افزود: در راه های روستایی استان از جمله دیشموک، مارگون شاهد بارش برف و در مابقی راه های روستایی شاهد بارش باران هستیم.

محمد محمدی مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه ‌و بویراحمد نیز گفت: دستگاه های خدمات رسان برای پیشگیری و کاهش مخاطرات احتمالی در آمادگی کامل به سر می برند.

محمد محمدی افزود: تاکنون گزارشی از  خسارت بارندگی های اخیر دریافت نشده است.

به لحاظ بارشی در سال زراعی جاری در مجموع این استان دچار نوسانات بسیار بوده است.

میانگین بلند مدت سالیانه بارش باران در کهگیلویه و بویراحمد ۵۷۶.۵ میلیمتراست.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.