خبرنگار دارای قلم و بیان منصفانه خادم مردم است

چکیده: یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج با تبریک دهه فجر، گفت: خبرنگار دارای قلم و بیان منصفانه خادم مردم بوده و در مسیر منافع نظام، انقلاب و کشور گام برمی دارد.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، آیت الله سید نصیر حسینی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران ایرنا مرکز کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: هر خبرنگاری که در خدمت مردم باشد مفید و مؤثر است.

وی افزود: خبرنگاران باید نسبت به مردم تعهد لازم را داشته باشند و قلم و بیان آنان نیز علیه دشمنان و استکبار جهانی باشد.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: برخی رسانه ها و خبرنگاران با تبعیت از دشمنان و استکبار جهانی به دنبال ایجاد یأس و ناامیدی بین مردم، سرکوب کردن روحیه خودباوری در آنان و نادیده گرفتن خدمات ارزنده نظام و انقلاب هستند.

آیت الله حسینی عنوان کرد: وجود برخی مشکلات و نقاط ضعف در کشور قابل انکار نیست اما در رسانه های غربی با هدف ایجاد یأس و ناامیدی بین ملت ایران برجسته می شوند.

وی ابراز داشت: نقاط قوت، دستاوردهای چشمگیر نظام و انقلاب و انواع پیشرفت های کشور در ۴۲ سال گذشته باید هر چه بیشتر از سوی رسانه ها و خبرنگاران مطرح شود و در کنار آن نیز بیان مشکلات و نقاط ضعف همراه با نقد منصفانه و عالمانه مسؤولان اجرایی ضروری است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: افزایش آگاهی مردم نسبت به نقاط ضعف از سوی رسانه ها و خبرنگاران منجر به مطالبه گری بیش از پیش آنان از مسؤولان اجرایی برای رفع بهتر و سریعتر مشکلات به ویژه در زمینه آسیب های اجتماعی طلاق، اعتیاد، تجمعات کرونایی و دیگر موارد می شود.

آیت الله حسینی اظهار داشت: قلم و بیان خبرنگاران به منزله نوعی قضاوت بوده و بر همین اساس نیز باید آنان در این زمینه با ظرافت عمل کنند تا از مسیر عدالت و انصاف خارج نشوند.

وی افزود: چنانچه قلم و بیان خبرنگاران از مسیر عدالت و انصاف خارج شود اثرگذاری لازم را ندارد.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: انتشار اخبار، گزارش ها و مطالب در خبرگزاری ایرنا بر اساس مصالح مردم، نظام، انقلاب و کشور است.

آیت الله حسینی خبرنگاری را یک شغل مهم، مقدس، اثرگذار و تصمیم ساز دانست و عنوان کرد: مردم و مسؤولان اجرایی بر اساس اطلاعات صحیح تصمیم گرفته و عمل می کنند.

وی ابراز داشت: خبرنگار پُل ارتباطی بین مردم و مسؤولان اجرایی بوده و چنانچه اقدام به انتشار اخبار، گزارش ها و مطالب جعلی، ساختگی و غیرمنصفانه در رسانه کند در مسیر انحرافی حرکت کرده است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: خبرنگار باید اشراف اطلاعاتی لازم را در تمامی زمینه ها داشته باشد و در کنار آن نحوه نقد و بیان اخبار، گزارش ها و مطالب از سوی رسانه نیز مهم است.

آیت الله حسینی اظهار داشت: نوع نوشتار یا ادبیات گفتاری رسانه باید غنی بوده و به هیچ وجه سخیف نباشد زیرا آثار روانی آنها با یکدیگر متفاوت است.

وی افزود: نوع نقد کردن رسانه ها و خبرنگاران گاهی اوقات ممکن است یک معضل اجتماعی را برطرف کرده یا با تحریک احساسات عمومی منجر به بروز آشوب شود.

رییس خبرگزاری ایرنا مرکز کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: ایرنا باسابقه ترین خبرگزاری کشور بوده و فعالیت آن از سال ۱۳۱۳ آغاز شده است.

سید فرشید تقی زاده اظهار داشت: اخبار، گزارش ها و مطالب مربوط به تظاهرات دوران قبل از انقلاب و همچنین اخبار هشت سال دفاع مقدس در آرشیو ایرنا وجود دارد.

رییس خبرگزاری ایرنا مرکز کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این خبرگزاری در زمینه ثبت وقایع قبل از انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس در استان نقش بسزایی داشته است.

تقی زاده عنوان کرد: برخی دستگاه های اجرایی، نهادهای فرهنگی، بنیادها و مؤسسه های کهگیلویه و بویراحمد برای مستندسازی رویدادهای قبل از انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس به آرشیو اسناد و مدارک ایرنا مرکز استان مراجعه می کنند.

وی با اشاره به اینکه نقش چشمگیر رسانه ها در جوامع بر هیچ فردی پوشیده نیست، ابراز داشت: خبرگزاری ایرنا دارای مأموریت و رسالت اصلی بیان مطالبات و خواسته های به حق مردم، رساندن صدای آنان به گوش مسؤولان اجرایی و ارائه خدمات دولت به مخاطبان است.

رییس خبرگزاری ایرنا مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: این خبرگزاری با انتشار اخبار، گزارش ها و مطالب مفید و مثبت اقدام به ایجاد هر چه بیشتر امید بین مردم می کند.

تقی زاده بیان کرد: خبرگزاری ایرنا مرکز کهگیلویه و بویراحمد همچون دیگر مراکز استانی هر جا لازم بوده عملکرد و فعالیت مسؤولان اجرایی را به طور سازنده و منصفانه نقد کرده است.

وی عنوان کرد: شعار اصلی و محوری خبرگزاری ایرنا در زمینه انتشار اخبار، گزارش ها و مطالب شامل سرعت، دقت و صحت است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.