مسابقات ورزشی دهه فجر در ۶ روستای باشت برگزار شد

چکیده: گچساران - ایرنا - مسابقات ورزشی ویژه دهه فجر با عنوان یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در ۶ روستای شهرستان باشت برگزار شد.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، این مسابقات در رشته های ورزشی پینگ پنگ،دارت،فوتبال دستی و شطرنج در روستاهای برغون ،سرآببیز،آبدهگاه،تلچگاه،بهره عنا و مله برفی برگزار شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان باشت گفت: این مسابقات با توجه به وجود خانه های ورزش و تجهیزات مورد نیاز در این روستاها انجام شده است.

مهدی عسکری از مشارکت بخشداریها و دهیاری های شهرستان باشت برای برگزاری منظم و با رعایت دستورالعمل های پیشگیری از ویروس کرونا مسابقات ورزشی باشت قدردانی کرد.

وی اظهار داشت:هفت خانه ورزش در روستاهای مختلف این شهرستان از سال ۱۳۹۷ تاکنون راه اندازی شده است.

عسکری تاکید کرد:این خانه های ورزش به وسایلی مانند میز پینگ پنگ،تخته شطرنج،البسه ورزشی،فوتبال دستی،تاتامی و طناب ورزشی تجهیز شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان باشت ابراز داشت: خانه‌های ورزش روستایی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، توسعه ورزش روستایی، افزایش نشاط و شادابی و پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در روستاها راه اندازی و تجهیز می‌شوند.

عسکری با اشاره به اینکه استفاده از خانه های ورزش برای همه اهالی روستایی رایگان است،عنوان کرد: خانه های ورزش روستایی باشت با مشارکت دهیاری ها راه اندازی شده است.

هم اکنون ۱۳ زمین چمن ورزشی فوتبال و پنج سالن بدنسازی و پرورش اندام در این شهرستان فعالیت دارد.

بیش از یکهزار و ۲۵۹ ورزشکار سازمان یافته در رشته های مختلف ورزشی در باشت فعالیت می کنند.

۱۶ هیات ورزشی در باشت فعالیت دارد.

شهرستان ۲۲ هزار نفری باشت در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.